Hamilelikte yoga yapmanın faydaları

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 14 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelikte yoga yapmanın faydaları nelerdir?
  Gebelikte yoga yapmanın faydaları
  Hamilelikte Yoganın önemi

  Gebelik döneminizi yogayla daha rahat geçirebilirsiniz.

  Yoganın gebe bayanlara kazandıracağı fiziksel yararlar şunlardır: gücün, kasların, duruşun ve dengenin gelişmesi; kas sisteminin tamamının daha elastik ve esnek olması: hormon üretimini sağlayan salgı bezlerinin uyarılması; kan akışının hızlanması ve dolaşımın iyileşmesi: ve mükemmel nefes kontrolünün sağlanması. Yoga uygulaması sırasında iç organlara da masaj yapılmış olur.

  Gebelik sırasında beden dengesizlik ve rahatsızlığa sebep olabilen birçok dalgalanma içinden geçer. Sık rastlanan rahatsızlıklar yorgunluk, uykusuzluk, bulantı, belde veya bir bacakta siyatik ağrısından, bel ağrısı, kramplar, şişkinlik, varisler, ve diğer vakalara kadar sıralanır. Yoga, hamilelikte bu rahatsızlıklar baş göstermişse bu durumların her biri için iyi gelecek potansiyel iyileştirici yollar sunar. Çoğu zaman, yoga yapan kadınlar dersten sonra bedenlerinde bir rahatlama yaşarlar ve eğer rahatsızlık dinmemişse de sağlıklı bir ruh halinde kalmalarını sağlayan, bu rahatsızlıkla başa çıkabilmenin bir yolunu öğrenmiş olurlar.

  Sevgili anne adayları yoga yaptıkça sezgisel olarak vücudunuzla ve duygularınızla yakın temas halinde olursunuz.
  Ancak mükemmel geçen bir hamilelik süreci ve doğum için yoganın tek çare olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Yoga, bu heyecanlı dönem boyunca size yardımcı olabilecek ve yaşadığınız deneyimin toplam değerini artıracağını umduğumuz bir araçtır. “Doğum” zor bir iştir ve birçok kadının doğum yapmakla ilgili yaklaşımları biraz korku ve endişe içerir. Bu, oldukça normal bir durumdur ama yoganın hamilelik ve doğum sürecinizi biraz daha kolaylaştırmaya ve bu dönemle ilgili sakin ve kontrollü bir yaklaşım benimsemenize yardımcı olacakdır.
  [​IMG]
   


Similar Threads: Hamilelikte yoga
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Hamilelikte bebeğin beyin gücünü nasıl arttırılır? 19 Ocak 2016
Bebek Bakımı Hamilelikte bel ağrısı için çözüm önerileri 6 Şubat 2015
Bebek Bakımı Hamilelikte emniyet kemeri nasıl takılır 5 Ocak 2015
Bebek Bakımı Hamilelikte mutlaka yenmesi gereken besinler 30 Aralık 2014
Bebek Bakımı Hamilelikte Ağızda Metal Tadı Neden Olur 5 Ağustos 2014