Hamilelikte Vücut Bakımı

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 2 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır


  Gebelikte hormonların etkisiyle anne adayları daha çok terlerler. Bu nedenle de özellikle yaz aylarında günde birkaç kez duş alma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

  Hamilelik döneminde vücut hijyenini sağlamanız için her Gün banyo yapmalısınız. Burada en çok dikkat etmeniz gereken konu, ıslak zeminde kayıp düşmeyi önleyecek tedbirlerin almanız. Yine olası gelişebilecek problemlere karsı banyonun kapısını kilitlemeyin.

  Banyoda küvet varsa, küvete girip çıkarken kaymamak içn gerekli önlemleri alın. Hamilelikte bedeninizin ağırlık merkezi değiştiğinden ve ani kalkmalarda tansiyonunuz düşebileceğinden küvete girip, küvetten çıkarken buna da dikkat edin.Banyo suyunun çok sıcak olmamasına dikkat edin.

  Gebelikte artan hormonlara bağlı olarak vajinal salgılarda artış söz konusudur. Enfeksiyon düşündüren bir akıntı söz konusu olmadığı sürece günlük ped kullanmak dışında yapmanız gereken bir şey yoktur. Vajinal duş uygulamaları hamilelikte önerilmez.

  Gebelik döneminde artan hormonların etkisiyle memelerinizde büyüme olduğunu fark edeceksiniz. Bu büyümenin ağrıya neden olmaması için memelerinizi alttan iyi destekleyecek sütyenler kullanın. Özellikle ikinci trimesterden itibaren memelerinizden berrak sarı renkli kolostrum adı verilen sütün geldiğini gözlemleyebilirsiniz.
   
Yükleniyor...