Hamilelikte Plates

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 28 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Gebelikte Plates
  Hamilelik Ve Plates
  Hamilelikte Pilates Zirvede

  Hamilelikte yapılan egzersizler içinde pilates zirvedeki yerini aldı. Peki neden pilates tercih ediliyor?

  Hamileliği boyunca egzersiz yapan anne adayı, hem duygusal hem de psikolojik olarak bu dönemi daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde tamamlar. Azalan, hatta ortadan kalkan hamilelik sıkıntıları, anneyi daha mutlu, psikolojik olarak daha güçlü hissettiğinden anneliğe daha hazır bir hale getirir. Egzersiz yapan annenin kendisi gibi bebeği de bu mucizeye daha hazır ve daha güçlü dahil olur.

  Pilates Zirvede
  Günümüz trendleri anne adaylarına bu konuda pek çok seçenek sunarken, şimdilerde zirve de pilatesin olduğunu gözlemliyoruz. Evinizde de uygulayabilecek olmanın rahatlığı ve pilates hareketlerinin anne adayları tarafından daha kolay yapılabiliyor oluşu, günümüz anne adaylarını Pilates konusunda daha da yüreklendirmektedir.

  Neden Pilates?
  Sorusunun cevabı olarak, daha güçlü beden kasları, bebeği rahat taşıyan bacaklar, şişliklerden, varislerden şikayet etmeyen bir anne adayı, kolay doğum ve doğum sonrası çabuk gerçekleşen toparlanma süreci, egzersizle mutlu olan anne adayı ve mutlu bebek yeterli yanıt olacaktır.

  Diğer egzersiz gruplarında da olduğu gibi, sizi takip eden uzman doktorunuza danışmadan, gebeliğiniz için bir risk olup olmadığını tam olarak öğrenmeden egzersiz için karar almamanız gerektiğini, Pilates ile ilgili bir uzman yardımı olmadan geniş kapsamlı pilates programlarına başlamamanız gerektiğini önemle vurgulayalım.

  Tüm anne adaylarının rahatlıkla uygulayabileceği birkaç temel nefes egzersizi ile hafta da bir gün doktorunuz artık sonlandırmanızı söyleyene dek pilates ile anneliğe hazırlanabilir, sağlıklı ve mutlu bir gebelik dönemiyle, anneliğe adım atabilirsiniz.

  Hamilelik Boyunca Annenin Bedensel Uygunluğunu Korumak Gebelikte Plates
  Anne adayının doğum sırasında ortaya çıkabilecek ağrı ve korkusunu azaltmak:
  Doğum sonu normale dönüşü kısaltmak üzere doğum öncesi - doğum sonrası egzersizler ile kas tonusu, kalp damar sistemi uyumu ve anne adayının kendine güvenini sağlamaktır.

  Neden Hamilelikte Pilates?
  Pilates, doğum öncesi, sırası ve sonrasında kadını güçlendiren, doğuma hazırlayan ve doğum sonrası eski formuna hızlı bir şekilde dönmesini sağlayan sistemdir. Pilates, özellikle bel ve karın kaslarını çalıştırarak omurgayı rahatlatır. Böylece güçlenen kaslar, ağırlığı paylaşarak omurgaya destek olurlar. Pilatesin 5 temel felsefesi vardır. Bunlar: Konsantrasyon, nefes, kuvvet, hareket akışı ve gevşemedir.
  [​IMG]