Hamilelikte Nasıl Beslenmali?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 12 Ekim 2013 tarihinde açılan konu
  1. Hamilelik döneminde kadınların beslenmelerine biraz daha özen göstermeleri gerekiyor.Hamile kalmadan önce mutlaka bir uzmana başvurulmalı ve önerileri doğrultusunda bir yol izlenmelidir.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/hamilelik-doneminde-beslenme-81557.jpg]hamilelik-doneminde-beslenme-81557[/IMGALT]

    Hamilelik döneminde kadının beslenmesinin arttırılmaması gerekiyor.Kadının gebelikte 12 yada 13 kilo alması normaldir.Sık sık fakat aşırıya kaçmadan dengeli bir şekilde beslenmesi gerekmektedir.Hamilelikte çiğ sebze tüketilmesinde dikkatli olunması gerekmektedir.Özellikle çiğ tüketilecek sebzeler çok iyi yıkanmalıdır.

    Hamilelik döneminde ayrıca çiğ etlerden uzak durulması öneriliyor.Özellikle çiğ köfte gibi içerisinde çiğ et bulunan salam sosis gibi besinlerden uzak durması gerekmektedir.Aşırıya kaçılmamak kaydıyla çay ve kahve içilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor.Hamilelikte bol C vitamini içeren meyveler yenmeli ayrıca demir alımına dikkat etmek gerekiyor hamilelik döneminde kansızlık problemleri görüleibliyor bu nedenle bu konu hakkında dikkatli olunması demir takviyeleri alınması öneriliyor.