Hamilelikte Görülen ilk belirtiler

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 12 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik kadınlar için yaşamlarının en güzel zamanlarından biridir.Peki ya ilk hamile olduğunu nasıl anlarsınız hamileliğin ilk belirtileri nelerdir.Birçok kadın elbetteki bu sorulaırn yanıtlarını biliyor olmalı fakat merak edenler için yazımızda tekrarlamak istedik.Hamileliğin ilk dönemlerinde görülen belirtiler nelerdir hamille olduğunuzu anlamanın ilk göstergesi nedir tüm bu soruların yanıtlarını kısa yazımzıda bulabilirsiniz bayanlar.

  Hamilelik belirtileri en erken 1 yada 2 hafta adet gecikmesi olduktan sonra başlar daha önce başlamaz, bu günlerde hamilelik 5-6 haftalık yaklaşık bir - bir buçuk aylık şeklinde adlandırılır.

  [​IMG]

  Planlanan bir hamilelik ise zaten bu durum karşısında herşeyi biliyor olmalısınız.Fakat beklenmedik bir gebelik yaşıyorsanız bunun ilk belirtisi elbetteki Adetinizin gecikmesidir.Düzenli adet gören kadınların adet gecikmeleri yaşadıkları durumlarda hamile olma olasılıkları çok yüksektir.Yada ilk haftalarda karında kasıkta ve belde ağrılar olabilir.Adet sancısına benzer ağrılar hissedebilirsiniz adet olacağınızı düşünrsünüz fakat olmazsınız.Bir kaç haftalık olan hamileliklerde mide yanmaları mide bulantıları halsizlik ve kendini bitkin hissetme durumları yaşanabilir.Ayrıca ilerleyen zamanlarda kokulara karşı hassasiyet duyabilirsiniz mutfağa giremeyen kokudan büyük derecede rahatsız olan hamile anne adayları çok sık görülmektedir.

  Hamileliğin ilk günlerinde en erken oluşan belirtiler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  Öncelikel ilk baştada belirttiğimiz gibi Adet gecikmesi. Bir kadını hamile olduğundan şüphelendiren ilk belirti genellikle adet gecikmesidir. Ve aşırı Yorgunluk,Bazı yiyeceklere karşı hassasiyet, tiksinme ve bazı yiyeceklere karşı aşırı istek (aşerme),Kokulara karşı duyarlılık,Bulantı, kusma. Özellikle sabah bulantıları.Göğüslerde (memelerde) büyüme ve hassasiyet, meme uçlarında koyulaşma,Sık idrara çıkma,Baş dönmesi, bayılma hissi (nadir)

   
 2. güzel konular için teşekkürler..