Hamilelikte Çatlakları Önlemek için ne yapmalı

'Bebek Bakımı' forumunda Wish tarafından 19 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik esnasında oluşan cilt çatlakları oldukça derin olmakla birlikte bu çatlaklardan tamamen kurtulmak maalesef mümkün değildir. Ancak uygulayacağınız bazı doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile hamilelikte oluşan çatlakların görünümünü en aza indirebilirsiniz. Bu yazımızda hamilelikte oluşan çatlakların nedenleri ve hamilelikte çatlak önleme yöntemleri ile ilgili bazı bilgiler bulacaksınız.
  Bir aile, özellikle bir kadın için hamilelik hayatında en önemli dönemlerin başında gelmektedir. Bu güzel ve mucizevî olayla birlikte gelen bir başka şeyde karın ve bel bölgesinde oluşan derin çatlaklardır. Deri çatlaması genellikle cildin en gergin olduğu karın bölgesinde görülmekle birlikte hormonal değişimlere ve kilo alımına bağlı olarak kol, kalça, bacak gibi bölgelerde de oluşabilmektedir. Gebelik sırasında göğüslerde çatlakların oluşması da sık rastlanan bir durumdur. Bu gölgeler ani kilo alımı ile üst deride oluşan aşırı gerilmeler sonucu kolajen kırılmalarına açık hale gelmektedir. Deri çatlakları sadece hamilelikte değil cildin elastikiyetinin sınırlarının zorlandığı aşırı ve ani kilo alımı yaşanan dönemlerde de oluşabilmektedir.
   


  Bloom bunu beğendi.

 2. çoooook teşekkürler Dilekcim
    3. Kadınların korkulu rüyası bu çatlaklar. Krem falan diyorlar ama hikaye. Tamamen yapısal bir durum. Eğer iç karın dar ise ne kadar uğraşırsan uğraş çatlıyor arkadaşlar karın. :)
    4. Teşekkürler anacımmm:f106: