Hamilelik Nasıl Oluşur ?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 13 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamilelik Nasıl Anlaşılır?
  Adet Siklusu Ve Gebeliğin Oluşumu
  Hamileliknasıl oluşur hamilelik nasıl oluşur ne zaman hamile kalınır

  Kadınlar için hayatlarında yaşadıkları en özel durumlardan biridir hamilelik hemen öğrenelim hamilelik nedir nasıl anlaşılır ve nasıl oluşur.

  Hamilelik Nedir?
  Gebelik, kadın üreme hücresi olan yumurta ile, erkek üreme hücresi olan sperimin kadın üreme organlarının bir parçası olan kanallarda karşılaşarak, spermin yumurtayı döllemesi sonunda yeni bir canlının, yani bebeğin oluşmasıdır.Yandaki resimde
  yumurtanın üzerindeki spermleri görüyorsunuz.

  Hamilelik,, normal bir fizyolojik olaydır.
  Ancak, gebelik olayında hemen hemen bütün vücut sistemleri etkilenir. Bu nedenle; gebelikte izlemenin, yani doğum öncesi bakımın önemi çok büyüktür.

  Hamileliğin Oluşumu
  Gebe kalmak için en uygun zaman, iki adet kanamasının ortalarına rastlayan günlerdir. Bu günlerde kadının yumurtalıklarından bir tek yumurta atılır ve bu yumurta hücresi iki gün yaşar. Bu nedenle, kadın, iki adet kanamasının yaklaşık ortalarına rastlayan yumurtlama gününün 3 gün öncesi ve 2 gün sonrasında gebe kalabilir.

  Unutulmamalıdır ki her cinsel ilişki hamilelik ile sonlanmaz. Normal sağlıklı çiftlerin korunmadan cinsel birlikteliği ile gebe kalma şansları ilk ay %25, ilk altı ay içinde %60, on iki ayda %80 ve 18 ay gibi bir süre içinde %90 dır.
   
  Son düzenleme: 13 Eki 2011