Hamilelik Nasıl Öğrenilir

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 11 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


  1. Hamile Olduğunuz Nasıl Öğrenilir
    Hamilelik Kaç Günde Öğrenilir

    Hamilelik testi için doktorlar sizin regl periodunuzu kaçırmanızı beklerler. Hamilelik testinizi ne zaman yapacağınızı ne zaman tedavi alacağınızı takviminizi nasıl düzenleyeceğinizi doktorunuza sorun yoksa ne zaman işe yarayacağını hiç bir zaman bilemezsiniz. Ovulasyondan 16-18 gün sonrası uygun bir tercihtir. Tüp bebek tedavisi için bazı kliniklerde embriyo transferinden 10-12 gün önce başlanılır.

    Hamilelik testi pozitif çıktığı zaman genellikle ilk tepki çıkan sonuca inanamamak oluyor , en sonunda hamileydiniz artık, yıllardır bunun için çabalıyordunuz , bunun için harcanak zorunda olduğunuz zaman , efor ve para en sonunda bitmişti, infertilite artık sadece hafızalarda kalmış bir anıydı artık sizin için. Fakat an gelir ve farkedersiniz ki aslında herşey bitmiş değildir, sizin asıl istediğiniz bir bebektir hamile kalmak değil. Hala bazı belirsizlikler var ve işler hala ters gidebilir bu sebeple dikkatli bir şekilde takip edilmek çok önemlidir.

    Adetinizin ilk gününden itibaren bir siklüs dönemi 28 gün yani 4 hafta olduğuna göre, beklenen adet 2 hafta geçmişse; SAT ilk gününden itibaren geçen süre toplam 6 hafta ettiği için gebelik 6 haftalıktır.Yani bir buçuk aylıktır.