Hamilelik Mide Bulantısı Ne Zaman Geçer

'Bebek Bakımı' forumunda Meryem tarafından 22 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik Mide Bulantısı Ne Zaman Geçer

  Hamilelik döneminde bulantılar hamileliğin ilk aylarında başlar tamamen bitmemekle beraber hamileliğin 5. aydan itibaren sonra hafifler 7. aydan sonra mide ekşimeleri ve yanmaları olur.

  Çok fazla yemek yemeyiniz. 2-3 saatlik periyotlar halinde az miktarlarda yemek yiyiniz. Çorba ve sıvı yemekleri öğünlerde yemeyiniz. Bu yiyecekleri katı yiyeceklerden bir saat sonra öğün aralarında yiyiniz. Bu yöntem ile ani kusmalar meydana getiren mide gerilmesini önlemede yardımcı olur. Yağlı ve kızartılmış yemeklerin sindirilmesi güç olduğundan dolayı bu besinlerden uzak durunuz. Bu besinlerin pişirilmesinde meydana gelen kokular mide bulantısına sebep olabilir.

  Mevsimlik ve hafif sebzeler yiyiniz. Yemeklerden sonra belli bir süre dik oturmanız halinde mide bulantınız azalacaktır.

  Sabah bulantılarını azaltmak için; gece hafif yemekler yemelisiniz, mesela yoğurt, süt, meyve suyu, ekmek veya küçük bir sandviç yemelisiniz. Bu tür küçük öğünlerden sonrada 10-20 dakika gibi bir süre dik oturmanız gerekmektedir

  Bulantıları azaltmak içi sabahları uyandığınızda kuru ekmek, kraker veya diğer tahıl ürünlerinden yapılmış yiyecekler yemelisiniz.
   


Similar Threads: Hamilelik Mide
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtileri Mide Yanması 7 Ekim 2012
Bebek Bakımı Hamilelik Mide Bulantısı Nedenleri Nelerdir 19 Eylül 2012
Bebek Bakımı Hamilelik zamanında neden mide bulantısı başlıyor 18 Eylül 2012
Bebek Bakımı Hamilelik Mide Yanması Ne Zaman Geçer 18 Eylül 2012
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar 11 Ağustos 2012