Hamilelik Hormonu İle Zayıflama

'Bebek Bakımı' forumunda Masal tarafından 13 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik Hormonu İle Zayıflama Yöntemi


  Hamilelik Hormonu İle Zayıflanır mı


  Hamilelerin idrarından elde edilen aşı zayıflamak amacıyla kullanılıyor. Yöntem, Türkiyede aralarında ünlülerin de olduğu 7 bin kişi tarafından kullanıldı.

  Hamilelik hormonu aşısı, Amerikada son dönemde bir moda akımı gibi yayılıyor. Kadın-erkek pek çok kişi kendine bu aşıyı yapıyor. hCG hormonu, hamilelerin idrarlarından elde ediliyor. Mucizevi etkisi olduğunu düşünenlerle, yan etkilerinin bol olduğunu savunanlar bu yöntemi bol bol konuşuyor. New York Times bu yönteme ve tartışmalarına sayfalarca yer verdi.

  Günümüzde uygulanan hCG diyetleri genelde 26 günden oluşmakta ve bu 26 günün 23ünde hCG aşısı ( HCG iğnesi) veya hCG zayıflama damlası yoluyla vücuda hCG hormonu enjekte edilmektedir. Tedaviye geç cevap veren hastalarda ise hCG tedavisi 40 günü hCG hormon verilmek kaydıyla en fazla 43 gün olarak da uygulanabilmektedir. Fakat bu süre içinde hasta 18 kilo vermiş ise tedavi sona erdirilmektedir. Hastalara tedavinin son üç gününde hCG verilmemekte böylece vücuttaki tüm hCG hormonu dışarı atılmaktadır. Vücudun hCG hormonuna karşı geliştirdiği bağışıklık nedeniyle, Dr. Simeons tedavinin en geç 40. günde kesilmesini önermekte ve verilecek 6 haftalık aralarla en fazla 4 hCG zayıflama seansı tavsiye etmektedir.

  hCG diyeti 3 gün boyunca uygulanacak olan hCG aşısı ( HCG iğnesi) veya hCG zayıflama damlası sonrasında günlük 500 kalorilik bir de diyet içermektedir. 500 kalorilik bir diyet vücudun günlük kalori ihtiyacına cevap veremeyeceği için, hCG hormonu sayesinde uzun süredir vücutta depolanmış yağlar serbest bırakılıp yakılmakta ve vücudun ihtiyacı olan kalori vücudun enerji depolarından (vücut yağları) sağlanarak zayıflama mümkün olmaktadır. Bu arada hCG hormonu iştahı azalttığı için 500 kalorilik bir diyetin zorlanmadan yapılmasına da olanak sağlamaktadır.