Hamilelik Hesaplama Cetveli

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 10 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. hamilelik hesaplama cetveli
  Gebelik Haftası Hesaplama
  Gebelik Hesaplama Cetveli-,Gebelik Hesaplama Takvimi

  Gebelik haftasını hesaplamak için kullanımı oldukça kolay, basit bir gebelik haftası hesaplama takvimi..
  Gebelik hesaplama cetveli sayesinde gebelik haftasını hesaplamak çok kolay. Gebelik haftasını hesaplamak için aşağıdaki tablodan mavili kısımdan son adet tarihinizin ilk gününü bulun. Tabloda bir alt satırdaki tarih sizin muhtemel gebelik tarihiniz olacaktır. Bu tarihi yaklaşık tarih olarak kabul edebilirsiniz.

  Gebelik Hesaplama Cetveli- Gebelik Hesaplama Takvimi

  GEBELİK HESAPLAMASI nasıl yapılıyor: Aşağıdaki gebelik hesaplama cetveli, hamilelik hesaplama cetveli tablomuzdan gebelik haftası hesaplama için yapmanız gereken öncelikle son adet tarihinizin ilk gününü Mavili Kısımlarda bulmanız gerekiyor.

  Gebelik Haftası Hesaplama için

  1- Aşağıdaki tablomuzda, pembe ve mavi renkli bölümler göreceksiniz. Son adet tarihinizin ilk günü, hangi ay ise, Mavili kısımda ay ay aşağı doğru inin ve mavili yerde o ayı bulun. Örneğin son adet tarihiniz 17 temmuz ise, tabloda 13. satırda mavili Temmuzu bulacaksınız.

  2- Sonra mavili kısımda ayın gününü bulun.17 temmuz için, temmuz ayında ilerleyin ve 17 rakamını bulun.

  [​IMG]


  3-Günün altındaki kırmızılı sayı, muhtemel doğum tarihinizin günüdür. Buradan hamilelik hesaplama, gebelik hesaplama için kırmızlı kısmın sağ ve solundaki aylara dikkat edip doğum haftasının tarihini hesaplayabilirsiniz.

  Örnek: 17 temmuz için tabloda temmuz 17′nin altında 23 rakamı var. Altındaki kırmızı satırda, hangi ay olduğunu anlamak için kırmızı tablonun sağına ve soluna bakıyoruz. Nisan ve Mayıs yazıyor. Yani nisan 7 ile başlayıp mayıs 7 ile bitiyormuş. 23 rakamı o halde nisana aittir. 17 temmuzun muhtemel doğum günü 23 nisan olacaktır.

  İsterseniz otomatik hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz: Gebelik Haftası için Otomatik hesaplayıcı

  Alıntıdır