Hamilelik Döneminde Yüksek Ateş

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 9 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik Döneminde Yüksek Ateş Nedeni  Hmailelik döneminde bir çok rahatsızlık geçirebilir anne adayları ilaç kullanımın çok hassas bir dönemi olan hamilelik döneminde doktora danışmadan hiçbir şekilde ilaç kullanılmamalıdır.Hamilelik döneminde yüksek ateş sorunu oldukça önemlidir.Böyle durumlarda eğer ateşi düşüremiyorsanız mutlaka vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz.

  Biz insanlarda normal vücut ısısı 37 derecedir.Eğer Bu değer 38.9 derecenin üstüne çıktığında ve belirli bir süre de bu değerde kaldığında anne adaylarında çeşitli sorunlara neden olur.Hamilelikte nedensiz çıkan yüksek ateş mutlaka bir hastalığın belirtisidir bu gibi durumlarda çok dikkatli olunması gerekmektedir.Anne adaylarının hamilelik dönemin de sağlığına her zamankinden daha çok dikkat etmesi gerekmektedir.

  Anne adayları hem kendine hem de bebeğine iyi bakmalıdır. Bu dönem süresince sağlıkla ilgili problemler yaşamamak için büyük çaba harcayan hamileler, bebekleri için risk yaratacak faktörlerden uzak kalmaya çalışmalıdır.

  Özellikle soğuk kış günlerinde hamile kadınların, özellikle soğuk kış günlerinde sürekli karşılaşacağı hastalıklar onları olumsuz etkiler. Bu hastalıklara yakalanmamak için gösterdikleri çabalara rağmen yine de etkisi altında kalmaları oldukça tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Ateş dışında hangi hastalık olursa olsun bebek ve anne sağlığı için çok büyük bir sorundur.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/hamilelikte-yuksek-ates-81069.jpg]hamilelikte-yuksek-ates-81069[/IMGALT]
   


Similar Threads: Hamilelik Döneminde
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Hamilelik döneminde nasıl beslenmeli 6 Mart 2014
Bebek Bakımı Hamilelik Döneminde Kansızlık 1 Eylül 2013
Bebek Bakımı Hamilelik Döneminde Yeşil Çay İçilir mi? 16 Ağustos 2013
Bebek Bakımı Hamilelik Döneminde Akıntı 8 Eylül 2012
Bebek Bakımı Hamilelik Döneminde Sağlıklı Beslenme 31 Ağustos 2012