Hamilelik Döneminde Neler Yapılmalı

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 2 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik Döneminde Neler Yapılmalı
  Hamilelik Döneminde Nelere Dikkat Etmeli
  Güzel Bir Hamilelik Dönemi Geçirmek İçin Neler Yapılmalı


  Hamilelik Döneminde Neler Yapılmalı

  Her kadın hamilelik döneminin çok güzel geçmesini ve bu günlerin her birinin güzel bir anı olmasını ister. Bunun gerçekleşmesi için aşağıdakilere bir göz atın, mutlaka işinize yarayacak gebelik bilgileri sizler için Forumdas.net Sayfamızda sevgili Anne adayları sizleri hamileliğinizde neler yapabilceğiniz konularında fikir edinebilmenzi için konumuzla Başbaşa bırakıyoruz...

  Önceliklerinizi belirleyin

  Kendiniz ve gelişmekte olan bebeğinizin iyiliği için neye ihtiyacmız olduğunu belirleyin. Yapmanız gerekenleri yapın, daha başka neler yapabileceğinize karar verin ve geri kalanını zamana bırakın.
  Diğer insanları hamileliğinize dahil edin. Eşinizi, diğer aile üyelerinizi veya arkadaşlarınızı hamileliğinize dahil ermeniz, neler yaşadığınızı anlamalarına yardımcı olacak böylece size karşı daha anlayışlı ve destekleyici olacaklardır.

  Başkalarına saygı ve sevgiyle yaklaşın

  Zor bir zaman geçiriyor olabilirsiniz, özellikle de hamileliğinizin başlangıcındayken. Sabah bulantılarınız olabilir. “Anne adayı rolüne alışmak zor gelebilir. İnsanlar, eğer nasıl hissettiğinizi bilmelerini sağlarsanız sizi anlayacaklardır. İlgileri için saygı ve minnettarlık gösterin. Onlara nezaket ve sevgiyle yaklaşın, aynı şekilde yanıt alacaksınız.

  Yardım istemekten çekinmeyin

  Hamileliğiniz diğer insanlar için de önemlidir. Arkadaşlarınızın ve ailenizin buna dahil olmalarını isterseniz memnun olacaktır.

  Bilgi toplayın

  Günümüzde kitaplar, magazin makaleleri, televizyon programlan, radyo röportajları ve Internet gibi birçok kaynak bulunmaktadır.

  Mümkün olduğunca dinlenin

  Artık yaşamınızdaki stresi azaltmak çok önemlidir. Rahatlamanıza yardım edecek şeyler yapın ve artık yaşamınızdaki önemli olan şeylere odaklanın.

  Bu hazırlık döneminin keyfîni çıkarın

  Çok yakında hamileliğiniz sona erecek, bir anne ve eş olmanın tüm sorumluluklarıyla birlikte yeni bir anne olacaksınız! Profesyonel ve kişisel yaşamınızda başka sorumluluklarınız da olabilir. Bu dönem, eşinizle ilişkinize ve yakın gelecekte yaşayacağınız değişimlere konsantre olma dönemidir.

  Olumlu düşüncelere odaklanın

  Arkadaşlarınız veya aile üyelerinizden olumsuz şeyler duyabilirsiniz, örneğin korkutucu ve üzücü olaylar gibi. Bunları görmezden gelin. Birçok hamilelik harika geçer!

  [​IMG]