Hamilelik Belirtilerinde Mide Bulantısı

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 30 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelik Belirtilerinde Mide Bulantı
  Hamilelik Belirtilerinde Mide Bulantısı Olurmu?

  Hamilelik Belirtilerinde Mide Bulantısı

  Hamilelik Belirtilerinde Mide Bulantısı Çoğu kadının hamileliğinin ilk bulgusu adet kanamasının gecikmesidir. Fakat her kadın düzenli bir adete sahip değildir. Adet kanamaları hastalıklar, mevsimsel değişiklikler, stresten etkilendiği için diğer belirti ve bulgularında görülmesi gerekir. En sık gözlenen belirtiler; ağrılı göğüsler, yorgunluk hissi, mide bulantısı, diğer mide şikayetleri, sık sık idrara çıkma isteği ve karında şişkinlik hissidir.

  Bulantı Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir.Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir.

  Bazı gebelik belirtileri hamile olma olasılığınızın bulunduğunu, bazıları ise bu olasılığın yüksek olduğunu akla getirir. Hiçbir erken belirti gebeliğin kesin işareti değildir. Aslında hamileliği kesin kanıtlayan ilk belirti bebeğinizin kalp atışlarıdır ki bu da duyarlı Dopler ultrason ile yaklaşık 10-12′ inci haftalar arasında duyulabilir.
   


Similar Threads: Hamilelik Belirtilerinde
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtilerinde Tansiyon Düşermi 1 Aralık 2011
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtilerinde Kasık Ağrısı 30 Kasım 2011
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtilerinde Adet Sancısı Olurmu 30 Kasım 2011
Bebek Bakımı Kış mevsiminde hamilelik 20 Haziran 2016
Bebek Bakımı Hamilelikte bebeğin beyin gücünü nasıl arttırılır? 19 Ocak 2016