Hamileliğe Hazırlık

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 6 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamileliğe Hazırlanma
  Hamileliğe Hazırlık Dönemi
  Hamileliğe Hazırlık Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın

  Çocuk yapmaya karar verdikten sonra kendinizi bu sürece hazırlamaya başlarsınız.
  Hamileliğe hazırlık kategorisinde sağlıklı bir hamilelik ve doğum gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler, ve çeşitli öneriler bulunmaktadır.

  Bir kadın hamileliğe kaç ay önceden hazırlanmalı

  Uzmanlar bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarının; doğum kontrol hapı kullanıyorlar ise en az üç(3) ay önceden kesmelerini ve aynı zaman da kontrollü cinsel ilişki öneriyorlar.

  Anne adayları aynı zamanda hamilik döneminden üç(3) ay öncesinden FOLİK ASİT kullanımına başlamalı gebeliğin ilk üç (3) ayında devam edecek şekilde kullanımını sağlamalıdırlar.

  Böylece bebeğin sinir sisteminde olası bir problem olma ihtimalini % 80 oranında azaltmayı başarabilirler.

  Uzmanlar, anne adayında sinir sistemi ile ilgili bir sağlık problemi var ise FOLİK ASİT kullanma oranının biraz daha yüksek tutulması gerektiğini belirtiyorlar.

  Örneğin sağlıklı bir anne adayında oran 0,4 mg iken sağlık problemi yaşamış anne adayında bu oran 4 mg olarak kullanılmasını tavsiye ediliyor. İlk bebeği bu şekilde doğan anne adaylarının diğer bebekte de aynı sağlık sorunu ile karşılaşma olasılığı ilk bebeğine göre % 5 daha fazladır.

  Hamileliğe Uygun Günler
  Gebelik testinin yaratıcısı ve aynı zamanda tüm dünyada kadınların en güvendiği markalardan biri olan Predictor, “Ovülasyon Testi ile çiftlere, zahmetsiz bir yöntemle hamile kalmaya en elverişli iki günü gösteriyor. Ürüne, Türkiye çapında tüm eczanelerden ulaşmak mümkün.