Hamileler için parfümün tehlikesi

'Bebek Bakımı' forumunda YAREN tarafından 18 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kadınların hamileliklerinde kullandığı parfüm ve kokulu kremlerin çoğu erkek çocuklarında kısırlığa neden olabileceğin belirlendi. İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi tarafından fareler üzerinde yapılan araştırmada, hamileliğin 8 ile 12’nci haftaları arasındaki dönemde çocuğun gelecekteki üretkenlik problemlerinin belirlendiği ortaya çıktı.


  Bazı kozmetik ve ev tekstil ürünleri ile plastiklerde bulunan bazı kimyasal maddelerin,erkeklik hormonu olarak da bilinen testosteronun da dahil olduğu “androjen” hormonlarını bloke edebildiği tespit edildi. Androjen hormonları bloke edilen farelerin kısırlık sorunu yaşadığı görüldü.

  Araştırma grubunun başkanı Profesör Richard Sharpe, hamilelere seslenerek, “Kozmetiklerde bulunan kimyasallara maruz kalmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Vücudunuza sürdüğünüz herhangi bir şey gelişmekte olan bebeğinize ulaşabilir” dedi.
    2. Cevap: Hamileler için parfümün tehlikesi

  Bunları duydukça eskiler daha iyiymiş diyesim geliyor.Atık yok,katkı maddeleri yok,dünya daha yavaş dönüyor...Ama şimdi her şey birbirine girmiş .... Eskiler '' Biz dünyaya erken gelmişiz.'' derlerdi ; şimdiki bizler uzaklaşmaya çalışıyoruz...

  Eline sağlık Yaren....