Hamileler İçin Emniyet Kemeri

'Güncel Bilgiler' forumunda Bella tarafından 20 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gebeler İçin Emniyet Kemeri,  Hamileler İçin Emniyet Kemeri Kullanımı,
  Artık hamileleler de rahatlıkla emniyet kemeri kullanabilecek. ABD'li bir şirket tarafından geliştirilen Maternity Seat Belt (MSB) isimli donanım sayesinde hem rahat bir sürüş ortamı hem de kaza anında uygulanan baskı sonucu bebeğin zarar görmesi engellenmiş oluyor.

  Emniyet kemerinin karın bölgesi üzerine yaptığı baskı rahatsız bir sürüşe neden olurken, kaza anında bebek için de büyük risk oluşturuyor. ABD'de yapılan bir araştırmaya göre hamilelikte meydana gelen travmaların yüzde 67'si trafik kazalarından kaynaklanıyor. Bebeğin güvenliği için kayışın, kasıkların üzerinden ve karnın altından bağlanması gerekli, ancak sürüş sırasında kayış karnın altından geçirilmiş olsa bile yukarı çıkıyor. Hem anne adayının hem de bebeğin güvenliği için kayışın yukarı çıkmasının engellenmesi gerekiyor.

  [​IMG]

  MBS sayesinde ise araçta bulunan emniyet kemeri, hamile bayanlar tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. MBS araçtaki emniyet kemerinin karın bölgesinden değil de karnın altından bağlanmasını sağlayarak, hem konforu hem de güvenliği bir arada sunuyor.

  İki parçadan oluşan MBS'nin monte edilmesi de kullanımı da çok kolay. İlk önce MBS'nin kayışı, sürücü koltuğunun arkasına sıkı bir şekilde bağlanıyor. Daha sonra diğer parçası aracın emniyet kemerinin karın bölgesinden geçen kısmına takılıyor. Son olarak da koltuğa oturduktan sonra MBS'nin kayışı ile emniyet kemeri birbirine bağlanıyor. Böylece, kemerin karın bölgesinin altında ve kasıkların üzerinde kalması sağlanmış oluyor. MBS yaklaşık 40 dolara satılıyor.
   


Similar Threads: Hamileler İçin
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için yapmamız gerekenler nelerdir? 6 Şubat 2016
Güncel Bilgiler Kahve içmek için en uygun saat 17 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Yılbaşı İçin Tatil Önerileri 17 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Meşgul anneler için gerekli iphone uygulamaları 17 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Anneler Günü için Çiçek Aranjmanları 17 Mayıs 2016