Hamile kalmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 16 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Bebek isteyen hamile kalmayı düşünen planlayan kadınların dikkat etmeleir gereken şeyler nelerdir.Konuyla ilgili merak ettiklerinizi ve bilmediğimiz birçok şeyi aşağıda sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.Dikkatlice okumanız yararınıza olacaktır.Eğer sağlıklı, sorunsuz bir gebelik dönemi geçirmek ve sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/hamile-kalmak-isteyen-anne-adaylari-48618.jpeg]hamile-kalmak-isteyen-anne-adaylari-48618[/IMGALT]

    Öncelikle anne adayı sigara içiyorsa mutlaka hamilelik öncesind esigara kullanımı bırakılmalıdır.Bir kadın doğum uzmanına gidilmeli gerekli olan muayene ve kontrollerin yapılması gerekmektedir.

    Annenin hamilelik öncesi kilosu bebek gelişimi ile doğrudan ilişkili olduğu için anne adaylarının öncelikle ideal vücut ağırlıklarına inmeleri ya da çıkmaları uygundur.

    Hamilelikten önceki 3 aylık dönemde günde 400mcg folik asit alınması nöral tüp bozukluklarının oluşmasını engellemektedir.Hamilelik öncesi bilinen herhangi bir hastalığı olan anne adaylarının mevcut hastalıklarını takip eden hekimlere de gebelik planladıklarını söylemeleri ve tedavilerini buna göre düzenlemeleri önemlidir.