HalİÇ Ünİversİtesİ Fındıkzade

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 24 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. ist fındıkzade Halİç Ünİversİtesİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1998
  Rektör: Prof. Dr. Ahmet Yüksel
  İletişim bilgileri: Molla Gürani Cd. No: 16/ 18 Fındıkzade-İstanbul
  Tel: 0 216 621 37 05
  Faks: 0 216 621 37 03
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:Fakülte sayısı: 3
  YO: 2

  Rektör Prof. Dr. Ahmet Yüksel; "Sevgili gençler Haliç üniversitesi fakülte ve öğretim üyeleriyle bilgi toplumunun ve gelişen teknolojinin tüm olanaklarını, sizlerin çağdaş bilim ve teknolojiyi benimsemiş, eğitilmiş insanlar olarak yetişmeniz için hizmetinizde olacaktır"
  Haliç Üniversitesi Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Geçmiş yıllarda çeşitli yüksek eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan üniversite binası, şehrin merkezinde bulunuyor. Üniversitenin, 150 öğrenci oturma kapasiteli 4 bin İngilizce ve Türkçe kitabı bulunan, internet bağlantılı kütüphanesi, 25 kişilik interaktif sistemle kurulmuş dil laboratuvarı, Networke bağlı 2 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.
  Haliç Üniversitesi'nde sosyal ve kültürel aktiviteler öğrenci kulüpleri aracılığıyla yapılıyor. Bunun için öğrencilerden kayıtta alınan belirli bir ücret öğrenci kulüplerine aktarılıyor. Üniversitede, Atatürkçü Düşünce Kulübü, spor, müzik, bilim, briç, yelken, satranç kulüpleri bulunuyor.
  Üniversite içinde yer alan öğrenci yurdu 60 yataklı olduğu için ancak taşradan gelen öğrencilere hizmet veriyor. Üniversite bünyesindeki revirde iki hemşire ve bir doktor sürekli hizmet veriyor. Öğrencilerin ayakta muayene ve laboratuvar ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor.