Hakkari'de 8 Şehit

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 17 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Askeri konvoya mayınlı tuzak; 8 şehit
  Hakkari'de 8 şehit verdik
  Askeri Konvoya Saldırı: 8 Şehit!
  [​IMG]
  Hakkari'de askeri konvoyun geçişi sırasında terösitler önceden yola koydukları bombayı patlattı.
  Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen mayınlı saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 8'e yükseldi.

  Alınan bilgiye göre, patlama, Hakkari-Çukurca karayolunun 15'inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında bu sabah saat 09. 00'da meydana geldi. Askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, çok sayıda asker de yaralandı. Yaralı askerlerden 7'sinin hayatını kaybetmesi üzerine şehit sayısı 8'e yükseldi.

  Hakkari'de son günlerde terör örgütü PKK'nın düzenlediği mayınlı saldırılar ardınan askeri sevkiyatlar artık mayına dayanıklı 'Kirpi' olarak bilinen zırhlı araçlarla yapılırken, bunlara sinyal bozucu jammerlarda eşlik ediyor.

  Son günlerde artan mayınlı saldırılar ardından yol güvenliği en üst düzeye çıkarıldı. Özellikle sınır bölgelerine gönderilen ve mayına dayanıklı 'Kirpi' modeli zırhlı araçlar bu konuda en çok tercih edilen araçlar oluyor. Sınır bölgelerine asker ve mühimmat sevkıyatı bu araçlarla yapılıyor.

  Son olarak Hakkari Vali Yadımcısı Edip Çakıcı'ya Hakkari-Çukurca karayolunda mayınlı saldırı yapılması ardından bölgeye çok sayıda birlik sevkedildi. Bu birlikler de yine saldırının yaşandığı Hakkari-Çukurca karayolundan sınıra 'Kirpi' modeli zırhlı araçlarla yapıldı.

  30 araçlık konvoya sinyal bozucu jammer araçları eşlik ederken, konvoyun geçişi sırasıda hakim tepelerde korucular ve askerler de yol güvenliğini sağladı.