Hakkari'de 24 şehit !

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 19 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye'nin yüreği yandı 24 şehit
  Hakkari Yüksekovada 24 asker şehit oldu
  Hakkari'de hain saldırı 24 şehit

  Hakkari'de Yüksekova ve Çukurca'daki terör saldırılarında ilk belirlemelere göre 24 askerimiz şehit oldu

  Terör örgütü PKK'nın Yüksekova ve Çukurca'daki eş zamanlı saldırılarından çok sayıda askerimiz şehit oldu. Bazı kaynaklar şehit sayısını 24 olarak verdi.

  Hakkari'de son yılların en ağır terörist saldırısı düzenlendi.

  Yüksekova ve Çukurca'daki eş zamanlı terör saldırılarında çok sayıda asker şehit oldu. İlk bilgilere göre saldırılarda 24 şehit, 18 yaralı olduğu belirtiliyor.

  Gece 1'de başlayan çatışmalar iki ayrı bölgede, Yüksekova ve Çukurca'da yoğunlaştı. Teröristler tarafından aynı anda 8 ayrı hedefe saldırı düzenlendi. Çatışmalar sabah 5'e kadar sürdü.

  Saldırıya uğrayan askeri birliklerin çoğu sınıra yakın bölgelerde bulunuyor. Teröristlerin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Irak'a kaçtığı ifade ediliyor. Teröristlerin kaçış istikametleri vuruluyor.

  SAVAŞ UÇAKLARI HEDEFLERİ VURUYOR
  Çatışmalar yer yer sürerken, bölgeye sabah saatlerinde hava destekli bir operasyon başlatıldı. Operasyonlar bölgede yoğun olarak devam ediyor.

  Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları Kuzey Irak'taki hedefleri vuruyor.

  REUTERS: ASKERLER KUZEY IRAK'A GİRDİ
  Hakkari dağ komando birlikleri Kuzey Irak topraklarına indiriliyor. Reuters haber ajansı, Türk askerlerinin sıcak takiple Kuzey Irak'a girdiğini duyurdu. Reuters, askerlerin sınırdan 3-4 km içeri girdiğini kaydetti.

  ANKARA'DA ACİL ZİRVE
  Saldırı sonrası Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan şu sıralarda Başbakanlık'ta acil bir toplantı yapıyor. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bölgeye gidecek.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da MYK üyeleriyle olağanüstü toplantı yapıyor.

  DIŞ GEZİLER İPTAL EDİLDİ
  Saldırı sonrasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da dış gezilerini iptal etti.

  [​IMG]

  Başımız Sağolsun