Hakkari Yüksekova Depremi 27 Ekim

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 27 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Yüksekova'da 5,4 büyüklüğünde deprem
  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
  Merkez üssü Hakkari'nin Yüksekova İlçesine bağlı Dilekli Köyü olan deprem Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde Hakkari'de Deprem..

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) verilerine göre, saat 11.04'de Dilekli mevkisinde 5.4 şiddetinde deprem oldu.
  Hakkari Valisi Muammer Türker, depremle ilgili olarak ''Şu ana kadar il merkezi, ilçe ve bağlı köylerde herhangi bir sıkıntı yok. İncelemelerimiz devam ediyor. Yaralanan kimse yok. Sadece depremle birlikte paniğe kapılarak baygınlık geçirenler olmuş. 112 Acil Servis ekiplerince ambulansla alınan vatandaşlar hastaneye kaldırılarak yapılan müdahaleyle kendilerine gelmeleri sağlanmıştır'' dedi.
  Öte yandan, Çukurca ilçesinde okulda eğitim gördükleri sırada depreme yakalanan ve paniğe kapılan bazı öğrenciler sağlık ocağına götürüldü. İlçedeki bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğu bildirildi.

  Yüksekova'da eğitime ara
  Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, merkez üssü, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dilekli köyü olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.
  İlçe merkezi ve köylerde, ilk belirlemeye göre, bir sıkıntı olmadığını bildiren Özeren, köylere ulaşarak bilgi almaya çalıştıklarını kaydetti.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Eki 2011
 2. Cevap: Hakkari Yüksekova Depremi 27 Ekim

  İnşallah büyük bir hasar yoktur..
  Artık haber okumaya korkar olduk hergün bir şey oluyor..