Hakan Yılmaz Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 12 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hakan Yılmaz Kimdir Hayatı


  Hakan Yılmaz 6 Aralık 1969, Rize doğumlu oyuncu ve komedyendir..İlk sahne deneyimini ilkokul 2. sınıfta Cimri ile Manav piyesinde yaşadı. Okul yıllarında Üstün Gürtunanın hocalığında folklor çalışmalarında bulundu. Lise yıllarında Çetin Cengizden modern dans dersleri aldı.

  Yetmedi aynı salonda 3 yıl dans dersleri verdi. Güzel sanatlar tiyatro bölümünü kazanamadı. Amatör tiyatro grupları ile okullarda çocuk oyunlarında oynadı ve askere gitti.

  Hakan Yılmaz Askerde 15 ay fotoğrafçılık ve animasyon ekibinde görev alıp gösteriler yaptı. Askerden sonra Antalya'ya yerleşti orada çizgi tiyatrosunda 2 yıl oynadı ve televizyonda Çizgi Show adlı programda yer aldı. İstanbul'a dönüp Teyfik Gelenbenin tiyatro kursuna katılıp ders aldı.

  Hakan Yılmaz 1997 yılında Yangın Ayşe adlı dizide oynadı 1998 yılında 120 bölüm Büyük Küçük Demeden adlı çocuk yarışma programını sundu. Reklam filmleri çekti. 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide oynamaya başladı ve 500 bölüm oynadı.

  Hakan Yılmaz 2004 yılında Uy Başuma Gelenler adlı dizide oynadı. 2004–2005 sezonunda Sevgili Karım adlı tiyatro oyunu ile İstanbul ve Anadolu'da 75 oyun oynadı. Bir çocuk babası olup 2009 yılı sonunda eşinden boşanmıştır.

  [​IMG]