Hainler Saldırıyor

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 30 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. 4 Olayda 7 Şehit 12 Yaralı
  Yol güvenliği için arama tarama yapan bir grup asker, dün saat 05.45de PKKlı teröristlerin saldırısına uğradı.  Şırnakın Namaz Dağı eteklerindeki Güneyçam Köyündeki karakolun emniyeti için oluşturulmuş Gevenli Tepe Üs Bölgesinden, yol güvenliği için arama tarama yapan bir grup asker, dün saat 05.45de PKKlı teröristlerin saldırısına uğradı.

  DAĞLARDA BÜYÜK OPERASYON

  Uzun namlulu silahlarla açılan ilk ateşte bir uzman çavuş ile Denizlili Piyade Er Muhammet Özbek ve geçici köy korucusu Abdullah Bilir şehit oldu, 2 asker yaralandı. Askerlerin karşı ateşiyle ormanlık alana kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.
  Hakkârinin Çukurca İlçesinde dün sabah PKKlı teröristlerin açtığı ateş sonucu 3 asker yaralandı.

  Siirtin Pervari İlçesi yakınlarında güvenliği sağlayan köy korucularına da dün akşam teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda korucular Abdulrezzak Kaçhan, Abdulmecit Özkan ile Metin Yıldırım şehit oldu, 5 korucu yaralandı. Korucuların karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristler ormanlık alana kaçtı. Hatayın Kisecik Köyü yakınlarındaki bir maden ocağına dün 21.30da teröristlerce saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada bir özel güvenlik görevlisi şehit olurken, iki özel güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışmada bir terörist öldürüldü.

  Başbakan Tayyip Erdoğan, şehitler için Brezilyadan başsağlığı diledi.