Haftasonuna dikkat

'Haberler' forumunda laledevri tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. HAFTASONUNA DİKKAT
  [​IMG]

  Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava bugün Marmara, Ege ve güney kesimlere sağanak yağış getirdi. Cuma tüm bölgelerde yağış var, rüzgar da çoğu bölgede kuvvetli esecek. Hafta sonuna dikkat! Bazı yerlerde kar var.
  Hafta sonuna dikkat! Özellikle batıda hava çok soğuyacak, Romanya, Rusya boyunca bulunan soğuk havanın gelmesiyle kış etkisini daha fazla hissettirmeye başlayacak.

  Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle:

  İstanbul'da sağanak yağmurun yanı sıra bugün poyraz, 35 km hızla, kuvvetli esiyor, hissedilen sıcaklık 9-10 derece. Ankara bulutlu, yarın yağış var. İzmir'de gün boyu kuvvetli yağmur nedeniyle , su baskınları yaşanabilir, Cuma, Cumartesi yağışın hızında azalma olacak. Bursa sağanak yağışlı, hafta sonu Uludağ’a yoğun kar, kent merkezine karla karışık yağmur yağabilir, Adana'da yağmur hafif olarak başlıyor.

  Marmara'da bugün yağmurun en kuvvetli olduğu Çanakkale ve Balıkesir'de su baskınlarına dikkat. Kuvvetlenen poyraz ile dışarıda hissedilen sıcaklık 8-9 derece. Pazar’a kadar sürecek yağış, hafta sonu daha soğuk havanın gelişiyle Trakya’da kara dönüşecek.

  İç Anadolu kapalı, hafif yağışlar var. Yarın bu bölgeye de sağanak yağış ulaşacak, lodosla gelen yağış sıcaklığı bi kaç derece yükseltecek.

  Ege kıyılarında gün boyu kuvvetli yağmura ve yaratacağı olumsuzluklara dikkat: yağmur İzmir, Aydın ve Muğla’da akşama kadar zaman zaman şiddetli yağacağından, zemin katlarda su baskını riski var. Yarın yağış kıyılarda hafifleyecek, bu sefer iç kesimlerde kuvvetlenecek.

  Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Güney’de yağmurlar hafif olarak başlıyor, Cuma gününe dikkat: Burdur, Antalya, Alanya ve Mersin arasına 90-100 kg arasında şiddetli yağmur düşebilir.

  Doğu Anadolu bulutlu, yağışlar zayıf ve kısa süreli, Cuma’dan-Pazar’a Elazığ ve Malatya’da sağanak yağmur görülecek.

  Batı Karadeniz soğuk ve puslu, Doğu Karadeniz’de yağışlar zayıflıyor. Yarın Bolu’dan başlayarak yağış gelecek, hafta sonu Bolu'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

  BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

  METEOROLOJİ, MUĞLA, ANTALYA, BURDUR VE ISPARTA İLLERİ İÇİN ''KUVVETLİ YAĞIŞ'' UYARISINDA BULUNDU

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi, Muğla, Antalya, Burdur ve Isparta illeri için ''kuvvetli yağış'' uyarısında bulundu.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi Müdürü Halil Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, bölgenin bu sabah saatlerinden itibaren, Muğla'dan başlayarak yağışlı havanın etkisi altına girdiğini bildirdi.

  Aslan, açıklamasında, halen devam eden yağışların öğle saatlerinde Muğla genelinde, akşam saatlerinden sonra Antalya il geneli ile Burdur ve Isparta'nın güney ilçelerinde (Bucak, Aksu ve Sütçüler) kuvvetlenerek yer yer etkili olması beklendiğine işaret ederek, şu ifadelere yer verdi:

  ''Rüzgarın güney yönlerden orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli ve fırtınamsı olarak esmesi beklenmektedir. Olası sel ve su baskınlarına karşı, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.''

  Muğla'da sabah saatlerinde başlayan yağış günlük yaşamı ve trafiği olumsuz etkiliyor. Trafik ekipleri, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

  NTV-AA-Haber 7
    2. Cevap: Haftasonuna dikkat

  Teşekkürler..
    3. Cevap: Haftasonuna dikkat

  kar gelıyor.Okullar tatıll...:f196:;)
    4. Cevap: Haftasonuna dikkat

  Inanmıyorum sana ya
    5. Cevap: Haftasonuna dikkat

  ne var yaa okullar tatıl edecekk bızde yatıczz..
    6. Cevap: Haftasonuna dikkat

  téşékkürLéRrr
    7. Cevap: Haftasonuna dikkat

  Rizeli aynı benim küçüklüğümsün :f30:
    8. Cevap: Haftasonuna dikkat

  o nedemek ya
    9. Cevap: Haftasonuna dikkat

  Küçükken ßende kar yağmasını çok isterdim :):f196:
    10. Cevap: Haftasonuna dikkat

  o zaman yasın bakalım burda kar yağmaz
    11. Cevap: Haftasonuna dikkat

  Sen öyLe zannet lapa lapa kar yağacak :)
    12. Cevap: Haftasonuna dikkat

  oRadada yağar oranın ne ayrıcalığı waR