Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak 11- 12 şubat

'Haberler' forumunda eftelya tarafından 9 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  11- 12 şubat 2012 Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak İstanbulda
  Tüm Türkiye bu yıl kışı şiddetli yaşıyor.Hafta sonu yağışlar yurdu terkedecek, yerini soğuk hava ve ayaza bırakacak.Haftalardır ülkenin dört bir yanında kar yağışı aralıksız devam ediyor. Meteoroloji uzmanları;Soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar da devam edeceğini belirtiyor. Ege ve Akdeniz Bölgesinin kıyısında yağış beklenmiyor.Edirne ve Çanakkale dışında tüm yurtta yağış görülecek.Özellikle Cuma günü için Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'e dikkat edilmesi gerektiğini belirtiliyor.Doğu Anadolu bölgesinin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin genelinde özellikle Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt çevrelerinde yoğun kar yağışını görmek mümkün.

  Meteoroloji uzmanı Halit Sivuk haftasonu hava durumu hakkında şunları söyledi; "Cumartesi ve pazar günü yağışın etkisini kaybetmesi ile birlikte soğuk hava ile karşı karşıya kalıyoruz. Özellikle cumayı cumartesiye bağlayan gece saatlerinde Başkent Ankara'da -12, İç Ege'de Kütahya-Eskişehir hattında -15, Sivasta -18 ve Erzurum'da -26 dereceye kadar düşebilecek gece sıcaklığı."
  Uzmanlar özellikle gece ve sabah erken saatleri için yurt genelinde buzlanma uyarısı yapıyor.


  Hafta başında ise yağışlar bu kez batı bölgelerden yurdumuza giriş yapacak.Halit Sivuk, "Özellikle Ege bölgesinin kıyı bölümlerinde Marmara bölgesinin batısında ve Batı Akdeniz'de yağışları görebileceğiz. Bu yağışların cinsi de genellikle yağmur şeklinde olacak." dedi
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012