Hafıza Güçlendirici Yöntemler

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Hafıza Güçlendirici Yöntemler

  [​IMG]
  Kendize aşağıdaki sorulaır sıkça soruyorsanız sizlere harika önerilerimiz olacak.

  Yaş, stres, yanlış beslenme alışkanlıkları gibi nedenlerle zayıflayabilen hafızayı kuvvetlendirmek için birkaç önemli noktaya dikkat etmek yeterli olabilmektedir.

  Eğer gün içeriisnde kendinize bu soruları sıkça soruyorsanız dikkatli olmanızda yarar var.Ocağı kapattım mı, ütünün fişini çektim mi, ben şimdi bu odada ne yapacaktım? Bu soruları siz de zaman zaman kendinize soruyorsanız aşağıdaki yazımızı mutlaka okuyun.

  Yüksek sesle hafızaya alın Kapıyı kilitlemek, ilacınızı almak, ütünün fişini çekmek gibi işleri her zaman unutmak mümkün. Dışarı çıktığınızda tıpış tıpış eve geri gelmektense, tüm bu işleri yaparken kendi kendinize yüksek sesle söylerseniz hafızaya almış olursunuz. Bugün ilacımı içtim Şimdi kapıyı kilitliyorum gibi yüksek sesli hatırlatmalar işinizi kolaylaştırır.

  Aynı anda birden çok iş yapmayı azaltın

  Bir elinizle yemek yemeye çalışıp diğer elinizle telefonla mı konuşuyorsunuz? Fonda da radyo haberleri? Bazen başka şansınız yoktur, o gün içinde birden çok işi, görevi yerine getirmek zorundasınızdır. Ama aynı anda pek çok işi yapmanın verimliliği düşürdüğü bir gerçek. Bir işi yaparken diğeriyle ilgili yapılması gerekenleri halledip halletmediğinizi hatırlamanız olanaksızlaşabilir.