Hacet Duası nasıl okunur?

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 11 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Allah'a karşı devamlı bir istek içerisinde olan biz insanlar birçok zaman bu isteklerini Hacet Duası ile yerine getirmektedir. Ki bu duanın bir çok faydası vardır. Kulun hacetini Rabbine bildirmesi kadar güzel bir şey yoktur.

  Bu usul ile bir çok kul muradına ermiş ve Rabbinden hayırlar bulmuştur. Bizlerde samimiyet ile hacetimizi bildirdiğimiz taktirde inşaallah karşılığını bulacağız. Rabbimiz hayır olacak hacetlerimizi kabul eylesin.

  Hacet Duası Arapça Okunuşu şöyledir;


  Alahummekzif fi kalbi raceeke vektea racei ammen siveke hata laercu ehedden gayreke . Alahume vema daufetanhu kuvetivekasura anhu ameli velem tentehi ileyhi ragbeti velem teblughu meseleti velemyecri ala lisani mimmma eatayna eheden minaleveline veagirine minelyekini fegussani bihiya erhamerrahimin.

  Hacet Duasının Türkçe Meali


  Ey Allah Kalbime senden ümitli olma hissini at, senden gayri her şeyden gayri her şeyden umudumu keski, senin dışında kimseden bir şey beklemeyeyim.

  Ey allah! Öncekilerden ve sonrakilerden her kime imandan neler verdiysen de benim ona gücüm ulaşmıyorsa, amelim eksik kalıyorsa, isteğim kavuşmuyorsa, duam yetişmiyorsa, öyle bir şey istemek dilime gelmiyorsa, sen okuvvetli iman ile beni seçkin kıl. Ey acıyanların en merhametlisi kabul et!'