Güzellik uykusu nasıl yapılır

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 19 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Güzellik uykusu nedir nasıl yapılır  Zamanımız olsa keşke bizlerde güzellik uykusuna yatabilsek diye düşünmeidm değil konuyu açarken :)

  Güzelliğiniz sırrının düzenli uykuda gizli olduğunu biliyormuydunuz bayanlar.Özellikel geç yatıldığında uykunuzu tam alamadıysanız sabah kalktığınızda bunu yüüznüzde görebilirsiniz şiş göz altları ve yüzünüzde oluşan çizgiler düzensiz uyumanızın uykunuzu alamadığınız kanıtlarındandır.


  Hergün aynı saatte yatıp kalkmaya önem verin.Yatmadan önce mutlaka banyoya uğramayı ihmal etmeyin dişleriniiz fırçalayın makyajınızı temizleyin alabilirseniz uyumadan önce ılık bir duş alın.Gündüz uyumaya çalışın.

  Ciltteki ölü hücrelerin atılması için akşamları için düzenli uykuya ihtiyacımız vardır.Uyku sırasında büyüme hormonlarının artması stres hormonlarının düşmesiyle birlikte hız kazanır.Gündüz öğle saatlerinde kısa bir zaman uyumanız vücudunuz için oldukça önemlidir zamanınız varsa bunu ihmal etmeyin.Stresten uzak sakin bir ortamda yarım saat uykuya kim hayır diyebilir.Yaz aylarında uyuyacağınız odanın pencereleri açık olmasına özen gösterin.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/guzellik-uykusu-34051.jpg]guzellik-uykusu-34051[/IMGALT]