Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

'Güncel Bilgiler' forumunda Pardus tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde açılan konu 1. 1)Çinli kadınların ayaklarının 1000 yıl boyunca içinde sıkışıp kaldığı 'minik ayakkabılar' artık yok ama o dönemin izlerini taşıyan yaşlı Çinliler var.

  Geleneğin adı ayak küçültme. Kadınlar için küçük ayaklı görünmek daha iyi algılandığından 6 yaşından veya daha küçükkenden itibaren ayaklar bandajla sarılırdı. Ve ayak ilerleyen dönemde büyüyemez ve küçük kalırdı. Giydikleri özel ayakkabılara 'altın lotus' deniliyordu.

  2)Kuzey Tayland'daki Padaung kabilesinin kadınları, dünyanın en uzun boynuna sahip olma rekorunu ellerinde bulunduruyor.

  Kabile geleneklerine uygun olarak kızlar, ergenlik çağına ulaşmadan önce boyunlarının etrafını saran demir halkalar takmak durumundalar.Yıllar geçtikçe de bu halkalara yenileri ekleniyor. Padaung kadınları sadece başlangıçta rahatsızlık hissettiklerini söylüyor.Kulak memesiyle en alttaki halkanın arasındaki mesafe yaklaşık 25 santimetre.

  3)Afrika'da ağız ve buruna halka takmak bir anlamda günümüz pearcinginin başlangıcı sayılsa da halen özellikle 2 kabilede sürdürülen dudağa kocaman halka takma geleneği görenleri hayrete düşürüyor.

  Yaş ilerledikçe dudak altına takılan halka şeklindeki plakanın çapı da giderek büyüyor ve hatta bu çap 25 cm'e kadar ulaşabiliyor. En büyük halkayı takan kadın en güzel kadın ve en saygı gören kadındır.

  4)Moda dünyasındaki katı kurallar, mesleklerinde başarılı olmak isteyen mankenleri ölüme sürüklüyor.

  Dünya podyumlarında başarılı olmak için sağlıklarıyla oynuyor. Açlık çekiyorlar, güzelleşmek için ameliyat üzerine ameliyat oluyorlar."Miss Argentinien" olarak ün yapan manken Solange Magnano daha güzel bir popoya sahip olmak için ameliyat masasına yattı ama bir süre sonra akciğer embolisinden hayatını kaybetti.Yakın arkadaşı Roberto Piazza, yapılan işlemde vücuda zerk edilen sıvının akciğerlere ve beyne gittiğini söyledi.

  'Sıfır beden tutkusu' İsrailli mankeni ölümü götürdü. Aşırı zayıflıktan kaynaklanan anoreksiya hastalığıyla mücadele eden manken Hila Elmalich'ın hayatını kaybetti.
    2. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Bu şekilde çok mu güzeller? Okuyunca bakmaya ürküyor insan.Demekki her topluluğun güzellik anlayışı farklı.
    3. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Uzun boyun olayı fena olmuyor bence çok abartıya kaçmadan elbette :f63: Fakat o halkalara gerekyok, bebekliğinden beri yastıkta yatmayan insanların boyun kısmı uzun ve hoş oluyor.Bilimsel olarak da kanıtlanmış
    4. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Bizim toplumumuzda da var gerçi.Örneğin; Kulakları ilerde kepçe olmasın diye bantlanan bebekler,
  Kafası küçük olsun diye sıkıca sarılan başlar,vücudu düzgün olsun diye kundaklananlar,
  ilerde kokmasın diye tuzlanan bebeler..
  Şuan bildiklerim ve aklıma gelenler bunlar kimbilir daha niceleri vardır. :)
    5. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  O ayaklari nasil kÜÇÜltÜyorlar yha berbat bİr Şeyyy mİdem bulandi
    6. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Iyyyyy iğrençler..Güzelliğiniz batsın:D:D
    7. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Bunlar Ne İnsana Benzemiyor Hiç Biri..:f73::f73:
    8. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Bunların aklı bulanmış
    9. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Ben güzele güzel demem böyle olurlarsa :f20:
    10. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?


  Hahahha
    11. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılır mı ?

  Bu uzun boyun işi kuğu gibi olursa güzelde Tayland kabilesi filomingoya benzemiş bence :)))