Güzellik Uğruna Yapılanlar

'Kişisel Bakım' forumunda alemşah tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Yağ masajı - Etiyopya
  Etiyopyada bazı salonlarda uygulanan bu yağ masajı seansları, hamilelik sonrasında kadınların tepeden tırnağa yenileneceğini öngörüyor. Uygulama sırasında kadınlar 45 dakikalık yağ masajından sonra bütün yağ vücuttan eriyip gidene kadar kalın battaniyelere sarılmış olarak bekletiliyor.

  [​IMG]

  Kuş dışkısı pudrası - Japonya
  Yüzünüze kuş dışkısı sürmek, üzerinizi bir martının pisletmesi kadar komik olsa gerek! Bülbül dışkısından yapılan Uguisu no fun adlı bu tuhaf japon pudrası, 18inci yüzyıl geyşaları ve Kabuki oyuncularının yüzlerine uyguladığı bembeyaz bir maske kıvamındaki pudraydı. Ancak amino asit bakımından zengin ve porselen bebek görünümü elde edebileceğiniz bu pudra biraz maliyetli.

  [​IMG]

  Ground domuz plasentası - Japonya
  Bildiğiniz üzere plasenta anne ve cenine ait iki dolaşım sistemini birbirinden ayıran bir vücut kesesidir Yani doğum esnasında bebekten sonra çıkan, bebeğin içinde bulunduğu kesedir. Oldukça kaygan,kanlı ve sıvı dolu bu şeyi kim içmek ister? Ama güzellik uğruna bu yapılıyor. Son zamanlarda genç ve güzel kalmaya önem verilen Japonyada tüketilmeye başlayan domuz plasentası, vitamin ve mineraller bakımından zengin ve 30 mililitrelik şişelerde satılıyor.

  [​IMG]

  Ayak küçültme - Çin
  Çinde uygulanan bu güzellik yöntemi oldukça eziyetli. Küçük yaşlarda kızlara birbirini takip eden birkaç acı verici işlemle yapılıyor ve ömür boyu ayağın küçük kalması sağlanıyor.

  [​IMG]

  Platza banyosu – Rusya
  New Yorkta bulunan bu banyonun seansı 44 dolar. Öncelikle müşterinin buhar odasında ter atması sağlanıyor. Daha sonra kişi içinde çok sayıda musluk bulunan taştan bir odaya alınıyor.Taşa yatırılan müşterinin yüzüne soğuk bir havlu kapatılıyor.İki görevli, zeytinyağına batırılmış meşe yaprağıyla müşteriyi hızlı vuruşlarla yıkıyor. Bütün işlem 30 dakika sürüyor.

  [​IMG]

  Salyangoz kremi - Şili
  Yürürken bastığımız yere dikkat etmeliyiz çünkü bilmeden bir plastik cerrahı ezip geçmiş olabiliriz! Salyangozların bıraktığı antioksidan zengini salgı nsanlarda hücre gelişimini hızlandırmaya yarıyor. Bu salgı serumunun faydası klinik olarak kanıtlanmıştır. Akne önleyici ve güneşin zararlı etkilerini yok etme özelliği vardır.

  [​IMG]

  Karınca duş jeli - Japonya
  İçinde enerji sağlayan formik asit barındıran bu duş jeli karıncalardan üretiliyor. Duyuları harekete geçirirken rahatlama hissi uyandırıyor.Yağlı ciltler ve yavaş metabolizması olanlar için ideal.

  [​IMG]

  Amber – Yeni Zelanda
  Gris maddesi katı ve balmumuna benzeyen yapısıyla ,kaşalot balinasının bağırsaklarında bulunur. Dışarı atılan bu madde su üzerine çıkarak kıyılara kadar gelir.Özellikle Çin, Japonya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıyıları ve de Bahamalar gibi tropik adaların kıyılarına vurur. Doğu kültürlerinde tıbbi malzeme olarak kullanılırken, batı kültürlerinde ise parfüm yapımında kullanılmaktaydı.

  [​IMG]

  Ewe (koyun) plasentası
  Malezya Domuz plasentasındaki benzer besinleri ve doğum sonrası dokuları içeren koyun plasentası, yüz maskeleri, göz jelleri ve saç serumları gibi farklı ürünlerde kullanılmaktadır. Fiyat açısından da oldukça uygun denemeye değer bir ürün.

  [​IMG]

  Yılan zehiri – Amerika
  Botox kadar etkili olmasa da bu anti-aging krem içinde bulundurduğu yılan zehiri ile güçlü etkilere sahip. Bir kavanozu 185 dolar. Botoks iğnesi yemek istemeyenler için ideal bir ürün!

  [​IMG]

  Micro-Needle (Çoklu iğne) terapisi – Kaliforniya
  Kimyasal peeling ya da dermabrasyonla karşılaştırıldığında bu sivri uçlu makaralar derinizdeki yaraları gerçekten etkili bir şekilde yok ediyor. Deriyi olabildiğince temizleyerek iyileşme sürecine girmesi sağlanıyor. Az riskli, maksimum iyileşme sağlayan bir ürün.

  ekolay
    2. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılanlar

  Tüm bunları yapmaktansa Çirkin Betty olmayı yeğlerim :):f30:
    3. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılanlar

  Hadi hepsi her neysede. Şu kuş pisliği ve çinliler ayak küçültme operasyonu :f21: akıl alacak gibi değil
    4. Cevap: Güzellik Uğruna Yapılanlar

  Birgün beni de bu sayfalarfda görebilirsiniz :)