güzellik sırları mehmet öz

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. mehmet öz güzellik sırları,mehmet öz güzellik tavsiyeleri,mehmet öz güzellik hakkındaki sırları,mehmet öz güzellik önerileri,

  Güzellik Sırları - Mehmet Öz
  [​IMG]
  Son yıllarda herkes daha genç kalmanın ve görünmenin yollarını arıyor. Dünyada her yıl anti-aging ürünlerine harcanan para milyonlarca doları buluyor. Yaşlılık belirtileriyle nasıl başa çıkılacağı konusunda çeşitli araştırmalar yapılıyor.
  Dr. Mehmet Öz yaşlanmaya ve cilt yaşlanmasına karşı,yaşlılığı geciktiri önerilerde bulunuyor.
  A, C ve E vitaminleri çok yararlı antioksidanlardır. Ayrıca içinde barındırdığı maddeler nedeniyle domatesin cilde iyi geldiği bilinmektedir.

  Yaşlanmayla mücadele etmenin sırlarını veren Dr.Mehmet Öz aşağıdaki önerilerde bulunuyor;

  Güneş Koruyucu kremler
  İçimizi sağlıklı kılmak için yaptığımız her şeyin olumlu sonucunu dışarıda da görürüz. Çünkü dış güzellik, iç sağlığınızın bir yansımasıdır Belli bir yaştan sonra hemen yaşlanmaya başlarız. Güneşe karşı dikkatli olmalısınız, güneşlenmek yararlıdır ama derinizi ve başınızı korumanız gerekiyor. En çok buradan zarar görüyoruz. Ayrıca vücudumuzdaki damarların oksidasyon nedeniyle zarar gördüğünü biliyoruz. Budamarlar hem yüzümü hem de cildimizi yaşlandırır.

  Yüz Egzersizleri
  Yüzünüzdeki esneklik kaybı için yüz egzersizleri yapabilirsiniz. Birkaç kolay egzersiz anlatmak gerekirse. Yanaklarınızı balon gibi şişirin. Sonra önce birini sonra diğerini şişirin. Bu egzersizi yaptığınız zaman kaslarınızı önce gerip sonra da rahatlatıyorsunuz. Normalde kasların üzerinde bulunan deriler kıvrıldığı için buruşmaya başlar. O nedenle de yaşlandıkça yüzümüzde çizgiler oluşmaya başlıyor. O kasları rahatlatır ve sonra da sıkarsanız bu tarz izler de azalacaktır.

  Yemeği tatlı tabağında yiyin
  Yemekleri tatlı tabağında yiyerek gerçek yaşınızı 3 yıl azaltabilirsiniz.

  Yumurta cildi güzelleştirir
  Yumurta akı maskesi, gözenekleri sıkıştırır. Yumurta yemek de çok faydalıdır. Yumurta yiyerek içindeki maddeler sayesinde daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz ve daha güzel görünürsünüz.

  Diş ipi kullanın
  Diş ipi kullanmak gerçek yaşınızı 6 yıl küçültür. Diş ipi kullandığınız zaman dişlerinizi yüzde 40 daha fazla temizlersiniz. Ve diş etleriniz de sağlıklı olur. Diş etleriniz sağlıklı olmazsa diş eti iltihabı ortaya çıkar ve bu durumda da vücudunuz için bir savaş başlar ve olay kalp hastalıklarına kadar gidebilir.

  Genç Görünmenize Yardım Edecek Süper Besinler


  Renkli sebzeler tüketin. Bu sebzelerin renklerinin canlı olmasının bir nedeni vardır. İçlerindeki pigmentler, sebzeleri dış dünyadan korumak için gelişiyor. Onları yediğimiz zaman biz de bundan fayda sağlıyoruz.

  Dr. Özün 5 Süper Besini

  Dr. Öz daima meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet uygulamamızı söyler; şimdi de daha genç görünmemize yardımcı olacak ve saati gerçekten geri döndürebilecek besinler üzerinde duruyor. İşte Dr. Özün 5 Süper Besini:

  1. Kabak Çekirdeği: Magnezyum açısından zengin olan bu besin kan basıncının düşürülmesine yardımcı olur, kalp krizi ve inme riskini azaltır.

  2. Yumurta: Demir, biyotin ve B12 içeren yumurta saçların güçlenmesine yardımcı olur. İçerdiği demir, genellikle kadınlardaki saç dökülmesinin tanı koyulamayan nedeni olan alyuvarların azalması, yani anemiye karşı savaşır.

  3. Nar: Nar tanelerindeki suda bulunan ellagic asit ve punikalagin, serbest radikallerin verdiği zarara karşı savaşır ve ciltteki kolajenin korunmasını sağlar. Ayrıca, cilt sağlığını destekleyen fitonutrientler açısından da zengindir.

  4. Yulaf: Bu süper besin LDL ya da “kötü kolesterolü azaltan çözülebilir lifler içerir.

  5. Kara Üzüm: Göz sağlığı açısından faydalı bu olağanüstü besin takviyesi, gece görme kabiliyetini arttırmaya yardımcı olabilecek antosiyanosid bileşiği içerir. C vitamini açısından zengin olması itibariyle (portakaldaki miktarın 5 katı), bağışıklık sistemini destekler.
   
Similar Threads: güzellik sırları
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Ünlü İsimlerin Güzellik Sırları 1 Kasım 2013
Kişisel Bakım Limonla Gelen Güzellik Sırları 21 Eylül 2013
Kişisel Bakım Evdeki Malzemelerle Güzellik Sırları 13 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Julia Roberts'ın Güzellik Sırları 2 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Beren Saat'in Güzellik Sırları Neler 15 Temmuz 2013