Güzellik Masalları

'Kişisel Bakım' forumunda Pardus tarafından 11 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bu güzellik masallarına hala inanıyor musunuz ?

  Güzellik uğruna yaptığımız yanlışlara artık son verme zamanı !


  1- Saçları günde 100 kez taramak, onları daha sağlıklı yapar: Yanlış

  ÖNERİ: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparsanız, bu şekilde kan dolaşımınız hızlanacak ve saç kökleriniz daha çok beslenecektir.

  2- Karbonat, dişleri beyazlatır: Doğru

  ÖNERİ: Diş fırçasına biraz karbonat döküp dişlerinizi 2-3 dakika fırçalayın, sonra ağzınızı suyla iyice çalkalayın. Ancak Dişleri karbonatla sık sık fırçalamak, dişin en üst tabakası olan minesini incelteceğinden, bu işlemi haftada 1 kez yapmak yeterlidir.

  3- Çay, gözdeki şişkinlikleri indirir: Doğru

  ÖNERİ: Çayın dinlendirici ve şişkinlik giderici etkisi var. 2 çay poşetinin üzerine sıcak su dökün ve demlendirin. Soğuduktan sonra, gözlerinizin üstüne koyup 5 dakika bekleyin.

  4- Limon suyu saçın rengini açar: Doğru

  ÖNERİ: Doğal kumral olan saçlarınızın rengini, limon ve güneş ışınlarıyla daha da sarartabilirsiniz. Limon suyunu, üçte bir oranında normal suyla seyreltip saçınıza sürün ve güneş altında bir saat bekleyin. Bu işlem sadece doğal sarışınlarda ve kumrallarda işe yarar.

  5- Vücudumuzdaki tüylerin jiletle alınması, onların daha gür çıkmalarına neden olur: Yanlış

  ÖNERİ: Tıraş edilmiş tüyler, kimi zaman ele daha gürmüş gibi gelir. Ama bunun nedeni, jiletle kesilmiş tüylerin uçlarının, jiletle kesilmemiş tüylerdeki gibi sivri değil de küt olmasıdır. Tüyler bir süre uzadıktan sonra, bu sertlik de ortadan kalkar. Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra, nemlendirici bir krem sürün.

  6- Diş macunu, uçuk ve sivilcelere iyi gelir: Yanlış

  ÖNERİ: Uçuklar ve sivilceler için, bu konuda özel olarak geliştirilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.

  7- Havuç yemek, cildi güneş yanığına karşı korur: Yanlış

  ÖNERİ: Havuç tek başına yeterli olmasa da, güneş kremiyle birlikte kullanıldığında harikalar yaratır. Çünkü, havuçtaki 'beta-karoten', bronzlaşmayı hızlandırır. Güneşten zarar görmemek için, güneş ışınlarından ölçülü yararlanmalı ve yüksek koruma faktörlü güneş yağları kullanmalıyız.

  8- Dudak bakım kremleri bağımlılık yapar: Yanlış

  ÖNERİ: Dudak bakım kremlerine karşı bir bağımlılık gelişmez. Düzenli olarak dudak bakım kremi kullanmanızda hiçbir sakınca yok.

  9- Limon suyu, çilleri ortadan kaldırır: Yanlış

  ÖNERİ: Limon suyu zaten ince olan cildi tahriş edebilir. Yüzünüzde çilleriniz varsa, yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremleri kullanabilirsiniz. Limon suyunu, diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

  10- Selülite karşı kahve için: Doğru

  ÖNERİ: Kahve, fazla içtiğiniz takdirde, cildinizin portakal kabuğu görünümü artabilir. Öte yandan, selülit önleyici kremlerin pek çoğunda bulunan kafein; zehirli maddeleri vücudumuzun problemli alanlarından atar ve bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar. Kahve keyfiniz, günde 2 fincanı aşmamalı. Uzmanlar, fazlasının selülite neden olabileceğini söylüyorlar.

  Takvim
   
 2. Cevap: Güzellik Masalları

  1- Saçları günde 100 kez taramak, onları daha sağlıklı yapar: Yanlış

  ÖNERİ: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparsanız, bu şekilde kan dolaşımınız hızlanacak ve saç kökleriniz daha çok beslenecektir.

  yada benim gibi hiç taramıcan :f30::f30: paylaşım için teşkler:f40: