Güzelleşmek İçin Neler Yapılmalı

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 26 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Güzel görünmek için neler yapılmalı
  Güzel görünmenin yolları

  Öncelikle cildiniz ile ilgili problemleri görmelisiniz. Sabah kalktığınızda cildinizi sabunla yıkayın ve ılık su ile duruladıktan sonra yumuşak bir havlu ile kurulayın. Havlunun sert olmamasına dikkat edin.

  Elinizi kanatmayacak geniş çerçeveli bir ayna ile güneş ışığına çıkın. Cildinizi yakın dereceden incelemeye başlayınız. Cildinizde kuru bölgeleri, lekeleri, kırışıklıkları, çatlakları görebilirsiniz. Sevdiğiniz kozmetik ürünler cildinize zarar verir.

  Bayanların en büyük adetlerinden biri de tırnak uzatmak. Bazı bayanlar tırnaklarının daha hızlı uzamasını ister. Bu sebeble tırnağınıza oje sürerken ojenin altına tırnak güçledirici sürün. Her gün tırnak güçlendiricinizi ojenizin altına sürmeye devam edin. Bu işlem böyle bir ay tekrarlandıktan sonra tırnaklarınızın hızla uzadığını görebilirsiniz.

  Saçlarınızın daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız şampuanla iki defa yıkamalısınız. Saçınızı yıkadığınız andan itibaren su ile iyice durulayın. Güzel bir görünüm için yaptığınız makyajda önemlidir. Makyajınızı yaparken ten renginize göre hareket ediniz. Bu şekilde az malzeme harcamış olursunuz ve makyaj malzemeleriniz uzun süre dayanır.

  Alıntıdır​