Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor?

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Birbey tarafından 10 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor?
  Türkçemizi Düzgün Kullanalım !!!

  Yıl: 1965
  Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle akşam-ı şerifleriniz hayrolsun dedim..

  Yıl: 1975
  Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle iyi akşamlar dedim..

  Yıl: 1985
  Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle hayırlı akşamlar dedim..

  Yıl: 1995
  Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim.. Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle selâm dedim..

  Yıl: 2006
  Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. Hav ar yu yavrum?

  Yıl: 2026
  Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. Hay beybi..

  Hâlâ vakit var!..
   
  NURDİN bunu beğendi.
 2. [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  sağol arkadaşım umarım HERKES gerekli duyarlılığı gösterir bu konuda + rep:f118:
   
 3. Birbey ve Nurdin abi elinize sağlık harika paylaşım :):f118:
   
  NURDİN bunu beğendi.
 4. Yüce Atatürk, seni bir türlü anlayamıyor ve senin gösterdiğin yolda gidemiyoruz. Halbuki sen, neyi nasıl yapmamız gerektiğini daha o günlerde görmüş ve alt yapısını tamamlamış olarak bize miras bırakmıştın.
  Bizler ve bizi yönetenler mirasına sahip çıkıp gösterdiğin yolda ilerlemek varken, nelerle uğraşıyoruz bir bilsen…
   
 5. evet vakit var :f118:
   
 6. Güzel ve anlamlı bir paylaşım Türkçemize sahip çıkmak,çocuklarımızı bu konuda eğitmek hepimizin görevi teşekkürler Birbey ..:f118:
   
 7. bende bundan şikayetçiyim çocuklarıma elimden geldiğince türkçeyi düzgün kullanmalarını tembihliyorum