Güzel Poz Nasil Verilir ?

'Eğlence' forumunda Pardus tarafından 1 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Güzel poz vermenin 10 kuralı


  1. Bakışlarınızı odaklayın. Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın. Başınızı hafifçe öne çıkarıp, çeneninizi aşağı indirin.

  2. Dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirip gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır.

  3. Omuzlarınızı vücudunuza hizalayın ancak kendinizi kasmayın. Daha doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz.

  4. Beyaz duvara karşı kıyafet denemesi yapın. Bir ağaç altında ya da pencere kenarında doğal bir ışık kaynağının altında durun. Yalnız bu noktada küçük bir detaya dikkat edin. Doğru renginizin ne olduğuna iyi karar verin.

  5. Kendinize kural edinin! Şekilcilikten uzak durun.

  6. Fotoğraflarda herşey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalı. 30 yaşın altındaki bayanlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı; 30 yaş üstü bayanlar için ise kusurları biraz saklamak fotografta güzel çıkmak için yeterli olacaktır.

  7. Klasik fotoğraf verme pozunu sık sık tekrarlayın.Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün.Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omuzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür.

  8. Boydan çekilen pozlar için göbeğinizi içinize çekin ve omuzlarınızı geriye atın. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin.

  9. Fotojenik insanları ve güzel çıktığınız fotoğrafları inceleyin. En iyi açınızı belirleyin. En güzel çıktığınız fotoğraflara bakarsanız hep gülerken yada iyi zaman geçirirken çekilmiştir. En iyi sonuçları kameradan korkmadığınız zaman alırsınız.

  10. Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyken yavaşca açın.
    2. Her zaman doğal pozları severim. :f196:Poz vermeyi de sevmem ufak bir tebessüm yeter :)
    3. Fotomodel olacak değiliz ya. Doğal halimiz ve hafif tebessüm yetiyor ;)
    4. Pardus bu yazıyı ilkokul 1. sınıfa da okusaydım çok işe yarardı okula başlarken çektiğim bir resim var fotoğrafçıya düşman gibi bakıyorum:f196:
    5. Mecbur kalmadıkça fotoğraf çektirmiyorum. Geçtiğimiz haftalarda mecbur kalınca fotoğrafçı ile yarım saat cebelleştik. En sonunda tahmin edeceğiniz gibi ben galip geldim ve on karış suratla çektirdim fotoğrafı sevmiyorum yapmacık olmayı o yüzdende habersiz çekilmiş fotoğraflar benim favorilerim arasında
    6. Valla ben fotoğrafa meraklıyımdır ama hiç öyle sade poz vermem sevmem :) =))
    7. 10.Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyken yavaşca açın
  Deneyelim bakalım:f17:
    8. bende aksine fotoğraf çektirmeyi çok severim nedense poz vermeye kalktığımda çok komik normal çekildiğinde ise çok güzel çıkıyor
    9. Hiç fotojenik değilimdir ve bu da hep canımı sıkmıştır.
  Tavsiyen çok iyi oldu, teşekkürler Pardus..
   


Similar Threads: Güzel Nasil
Forum Başlık Tarih
Eğlence Dünyanın En Güzel Fıkrası 20 Şubat 2013
Eğlence Dünyanın En Güzel Sesi 4 Ekim 2012
Eğlence Nasrettin Hocanın En Güzel Fıkraları 12 Nisan 2012
Eğlence Türkiyenin En Güzel Fıkraları 27 Ocak 2012
Eğlence Nasrettin Hocanın Güzel Fıkraları 29 Nisan 2011