Güzel gülüşler için bunlara dikkat!

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Daha Güzel gülüşler için bunlara dikkat!  Gülüşünüzü engelleyen diş lekelerinden yediğiniz ve içtiğiniz gıdalara dikkat ederek kurtulmanız mümkün.Daima güzle ve parlak dişlere sahip olmak ve muhteşem bir gülümseniz olsun istiyorsanız daha fazlasının yapmanız gerekmektedir.

  Küçüklüğümüzde bembeyaz olan dişlerimiz zamanla belsnme tarzımız ile alakalı olarka yedikelrimiz ve içtiklerimiz nedneiyle o beyazlığını yitirir bu sorundan biraz yediklerimiz eve içtiklerimize dikkat ederek kurtulmamız mümkün nasıl mı? İşte güzel gülüşlere sahip olmak için yapmanız gereken bir kaç öneri;

  Beyaz dişlere sahip olmak için mutlaka peynir yemeniz gerekiyor.Çünkü peynirin içindeki kazein ve whey protein mineral kaybını azaltıyor diş minenizi koruyor ayrıca peynir hayatınız ve dişleriniz için çok önemli olan kalsiyum içermektedir.

  Daha parlak ve sağlıklı dişler için ayrıca süt ürünleri balık ve yumurta sarısını düzenli tüketmeye özen göstermelisiniz.Bu besinlerde bol miktarda D vitamini bulunuyor.

  Bazı yiyecekler dişlerinizi beyazlatabilir bazıları leke yapabilir çileğin dişleri beyazlatma özelliği olduğunu biliyormuydunuz.Özellikle sigara ve kahveden sonra dişlerinizi hemen fırçalamanız çok yararlı olacaktır sakın unutmayın.

  Kahve ve çay tüketmeyi çok seviyorsanız dişlerinizi ayda en az iki defa karbonat ile fırçalamayı ihmal etmeyin.Kabartma tozu lekelerin çıkartılmasında oldukça etkilidir.