Güzel bir cilt için yapılması gerekenler

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Güzel bir cilt için yapılması gerekenler

  Sıkı bir vücut için herşeyden önce düzenli bir yaşam ve düzenli spor gerekir. Daha genç bir cilde sahip olmak için ise 3 ana unsur vardır. Beslenme düzeni, yaşam tarzı ve bakım.

  Yaşlandıkça ne yediğimiz, cildimizin güzelliği ve sağlığı için daha da önemli bir hale geliyor. Bu sebeple bol bol yeşillik yemeli, ve bol su içmeliyiz. Yaşam tarzı da aynı derecede önemlidir. Sigaranın ve alkolün kırışıklıkları ve çizgilere sebep olduğu bilinen bir gerçektir. Eğer güzel bir cilt istiyorsak düzgün bir yaşam tarzına sahip olmamız gerekir.

  Egzersiz de son derece önemli bir husustur cilt güzelliğinde. Bunun yanı sıra cildinize bakım yapmak için kullandığınız ürünler cildinizi sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlar.

  Cilt yapısı ter ve yağ salgılarının oranlarıyla belirlenmektedir. Bu iki salgının birleşiminden oluşan tabaka bir nevi krem gibi cildi kaplar ve dış etkenlere karşı cildi korur.

  Bazı şeylere dikkat edilirse herkesin sahip olmak istediği cilt hayal olmaktan çıkar. Mesela tüm organların ihtiyaç duyduğu su cildimiz içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle günlük su ihtiyacının doğru oranda karşılanması gerekir. Doğru oran günde 6-8 bardaktır.

  Düzenli bir uyku yine cildimiz için önemli bir etkendir. Uyku sırasında cilt yenilenir ve dinlenir. Düzensiz uyku göz altındaki morluklara ve cilt renginin değişmesine neden olabilmektedir.

  Sivilce ve siyah noktalara bilinçsiz müdahalelerde bulunmayın. Sıkılan sivilce içerisindeki enfeksiyon cildin alt tabakalarına ilerler ve daha fazla soruna neden olur.