Güzel bacaklar için estetik

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 26 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Güzel bacaklar için estetik cerrahi operasyonlar
  Güzel bacaklar için estetik cerrahi
  Güzel bacaklara Kavuşmak için
  [​IMG]

  Güzellik dendiinde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardr. Psikolojiyi olumsuz etkileyen bacaktaki yapsal problemler artk estetik cerrahi sayesinde kolaylkla gideriliyor.
  Bacak Problemleri Egzersizle Giderilemiyor!

  Bacaklardaki problemler, bacan ar ince veya ar kaln olmas, erilikler, çarpklklar ve diz kenarlaryla ayak bileklerinde ya birikimi eklinde sralanabilir. Genetik olan bu problemlerin diyet ve egzersizle giderilmesinin mümkün olmadn belirten Prof. Dr. Klaolu, lokal veya genel anesteziyle yaplan ve 13 saat süren küçük estetik müdahalelerle sorunlarn giderildiini belirtiyor.

  Yalanma, ar kilo alp verme, yerçekimi ve genetik yap gibi faktörler, bacak derisinin kalnln ve esnekliini azaltr. Yerçekiminin de etkisiyle deride meydana gelen sarkmalar kadnlarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Prof. Dr. Klaolu, bacak estetiinde uygulanan yöntem ve aamalarn öyle sralad;
  Bacak Germe Estetii

  Bacan vücudun üst ksmyla orantsz ekilde ince olmas durumunda, bölgeye silikon protez yerletirildii bu operasyon, bacak dolgunluunu arttran bir estetik ameliyattr. Bacakta kemik erilii olma durumunda ortopedik tedavi gerekebileceini belirten Klaolu, bacak protezlerinin meme protezleri gibi silikon bir klf içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen ürünler olduunun altn çizdi.

  Bacak germe estetii içerisinde deerlendiren bir dier operasyon da uyluk germe ameliyatdr. Kilo deiiklikleri, hamilelik ya da yalanma gibi nedenlerle uyluk iç ksmndaki derinin geveyip sarktn belirten Prof. Dr. Klaolu, bu ilemin sarkm cilt ve ya dokusunun çkarlmas olduunu belirtti. Bacak germe ameliyatnn genel veya lokal anestezi altnda yapldn vurgulayan Klaolu, Ortalama ameliyat süresi yaplacak giriimle orantl olarak 12 saat sürer. Hastanede bir gün kalmak yeterlidir. Daha düzgün ve güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkün olmaktadr eklinde konutu.

  Çarpk Bacaklara Lipofilling Çözümü

  Baz kiilerde yapsal olarak alt bacaklarn özellikle iç ksmlarndaki kas dolgunluunun normalden daha az olduunu ve bu nedenle bacaklarn çarpk göründüünü belirten Klaolu, böyle durumlarda lipofilling yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandrlarak çarpk görünümün ortadan kaldrldn söyledi. Ya enjeksiyonuyla gerçekletirilen lipofilling yönteminin lokal anesteziyle yapldn vurgulayan Klaolu, gerekli yan liposuction yöntemiyle karn veya kalça bölgesinden alndn belirtti.
   
Yükleniyor...