Güvenlik duvarınız Windows Live Messenger oturumu açmanızı engelliyorsa

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Güvenlik duvarınız Windows Live Messenger oturumu açmanızı engelliyor

  Kullandığınız güvenlik duvarı (Bilgisayarı yetkisiz dış erişimden korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir güvenlik özelliği. Donanım, yazılım veya her ikisi de olabilir.) Windows Live Messenger uygulamasını engelleyecek şekilde ayarlandıysa, Messenger oturumu açamazsınız.
  Bu sorunu çözmek için aşağıdakileri deneyin:

  MSN Web Messenger web sitesini ziyaret edin.
  MSN Web Messenger Başlat'ı tıklatın ve sonra oturum açmayı deneyin.
  MSN Web Messenger oturumunu açabilirseniz, Messenger güvenlik duvarı tarafından engelleniyor olabilir. MSNmsgr.exe dosyasını güvenlik duvarınızın izin verilenler listenize ekleme hakkında daha fazla bilgi için, güvenlik duvarınızın belgelerine veya web sitesine bakın.
  Güvenlik duvarı yazılımınızı Messenger uygulamasının çalıştırılmasına izin verecek şekilde yapılandırdıktan sonra, Messenger oturumu açmayı yeniden deneyin.

  Not

  Güvenlik duvarınızın veya donanımınızın Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) (Bilgisayarları, çok çeşitli ağ aygıtları arasında uyumluluk sağlayan aygıtlara bağlamak için kullanılan yaygın bir standart.) desteği yoksa, bazı Microsoft .NET Messenger Hizmeti sunucularıyla doğrudan bağlantı kurmaya yardımcı olmak üzere giden 1863 bağlantı noktasını el ile etkinleştirmeyi deneyin. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarınızın belgelerine veya web sitesine bakın.
    2. Cevap: Güvenlik duvarınız Windows Live Messenger oturumu açmanızı engelliyorsa

  şu anda ben bu sorunla karşı karşıyayım. MSNmsgr.exe dosyasını güvenlik duvarınımın izin verilenler listesine nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.. yardmcı olursanız sevinirim...