Günlük Kolay Cilt Bakımı

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]
    Bayanlar hepmizi için oldukça önemli olan cilt bakımı için günlük kolay ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum bende cilt bakımına fazla zaman ayıramayan bir bayan olarak bu bilgiler oldukça işimize yarıyacak diyerek hemen bilgilermize bir göz atalım.

    Cildimiz, her gün kirli hava, kozmetik ürün kalıntıları, zararlı güneş ışınlarına maruz kalıyor. Bakımı ihmal etmiş cilt; siyah nokta, sivilce, kızarıklık ya da bölgesel yağlanma ve kurumalarla sinyal veriyor.Cilt yüzeyinde biriken toz, kir gibi kalıntılar cilt gözeneklerinin tıkanarak nefes almasını engeller. Siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebebiyet verir. Doğru ve derinlemesine temizlik için en ideal sıralama şöyle olmalıdır: temizleme jeli, temizleme sütü, tonik ve son olarak ılık suyla durulama.

    Yağlı cilde sahipseniz; içeriğinde yağ ve alkol olmayan temizleme jelleri ya da köpükleri kullanmak sizin için idealdir. Kuru cilde sahipseniz; temizleme işlemi sonrasında mutlaka yoğun nemlendirici özelliğe sahip krem kullanmanız gerekir.

    Cilt temizliğinde doğal ve bitkisel yöntemleri kullanmayı tercih ediyorsanız; sabah ve akşam cildinizi maden suyu ya da gül suyuyla yıkayıp arındırabilirsiniz. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamak için ılık sütle yıkayabilirsiniz. Sütün içerisindeki laktik asit cildi besler ve gerginleştirir.