Günlük alınması gereken kalori miktarı

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 23 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Günlük ne kadar kalori alınması gerekmektedir.

  Metabolizmamızın vücudumuzun temel fonksiyonlarını devam ettirebilmek için bir günde ihtiyacı olan minimum enerji miktarıdır. Dinlenme anında vücudun kalori harcama hızına bakılarak ölçülür ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Yemek yeme, uyuma, temizlenme ve benzeri faaliyetler sırasında vücudumuz devamlı kalori yakar.

  günlük-alınması-gereken-kalori-miktarı.

  Düzenli egzersizle metabolizmayı hızlandırmak ve vücut fonksiyonlarının daha mükemmel olmasını sağlamak sağlıklı yaşam için bir koşuldur.Yavaş metabolizmalı kişiler daha kolay kilo alır. Metabolizmayı hızlandırmak için düzenli olarak egzersiz yapmak ve kas dokusunu artırmak şarttır.

  Aşağıda, günlük alınması gereken kalori miktarlarını bulabilirsiniz.

  Sağlıklı bir kişinin alması gereken kalori miktarı bayanlarda 1500 ila 2000 kalori civarındadır.Erkeklerde ise metebolizması bayanlardan farklı çalıştığı için erkeklerin günlük kalori ihtiyacı 2000 ila 2300 kalori arasındadır.Vücudun alması gereken kalori miktarından azı alındığı zaman kişi kilo kaybetmeye başlar ,aynı zamanda bu fazlası içinde geçerlidir.Kişi alması gereken kaloriden fazlasını alırsa kilo alması engellenemez olur.

  günlük-alınması-gereken-kalori-miktarı.j6.