Güney Korenin En Güzel Yerleri

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 13 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Güney Korenin En Güzel Yerleri Neresidir


  Güney Kore, Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nın güneyinde kalan bir devlet. Ülke'nin başkenti Seul'dur. Güney Kore ılıman iklim kuşağında kalıyor ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşuyor. Güney Kore sınırları 99,392 km²'lik bir alanı kaplar ve ortalama 50 milyon gibi bir nüfusa sahiptir.

  Güney Kore'nin özellikle batı ve güney bölümleri, çok sayıda adaya sahiptir. Ülkenin güneyinde bulunan Mokko Limanı'nın 115 km açıklarında yer alan Hongdo Adası , Hallyeo Ulusal Deniz Parkı'nı içine alan Oedo Cennet Adası ve ülkenin ikinci büyük adası olan Geojedo Adası, en popüler olanlarındandır.

  Başkent Seul'de bulunan Gyeongbokgung, Deoksugung ve Changdeokgung sarayları ile Kyeonggi-do'da yer alan Suwonhwaseong hisarı, ülke sınırları içerisinde yer alan çok sayıda saray ve hisarın en önemlileri arasındadır.

  Ülke coğrafyasına yayılmış olan göl ve mağaralar, insanı büyüler. Gyeongsangbuk-do'daki Jusanji Gölü, Gangweon-do'da bulunan Gyeongpoho Gölü, Chungcheongbuk-do'da yer alan Gosudonggul Mağarası ve Jeju-do Adası'nda'ki Manjanggul Mağarası, mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır.

  Birçoğu UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edilen hisarlar, tapınaklar ve saraylar, ülkenin en önemli turizm değerleri arasında yer alır. Güney Kore'nin bulunduğu coğrafya, dünyanın en dağlık bölgelerinden biridir. Ülkenin batıdan Sarı Deniz, güneyden Kore Boğazı ve doğudan Doğu Denizi boyunca uzanan sahili, mükemmel plajlar ile bezenmiştir.