Güneşi Beklerken Dizisinin Konusu

'Popüler Diziler' forumunda Nalan tarafından 9 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


  1. Güneşi beklerken kanal D ekranlarında bir gençlik dizisi. Yaz sezonunda yayınlanmaya başlayacak olan Güneşi Beklerken; genç oyuncu kadrosuyla ilgi çekeceğe benziyor.
    Dizinin konusuna gelince;
    Demet ve Derya, Bursanın Gölyazı ilçesinde mütevazi bir hayat süren anne-kızdır. Demetin terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu sırada İstanbuldan Demete bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jaledir. Jale, İstanbulun en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Deryanın iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Deryanın tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbula taşınırlar. Aslında Jalenin onlar için başka planları vardır. Hem Demetin hem de Deryanın hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale

    Kimseye eyvallahı olmayan ,son derece inatçı , deli dolu bir genç kız olan Derya, okuldaki ilk gününde, okulun sahibinin oğlu ve herkes tarafından tam bir baş belası olarak bilinen Keremle karşı karşıya gelir. Bugüne kadar ne istediyse sorgusuz sualsiz yapılmış olan, şımarık ve okuldaki herkes üzerinde soyadının getirdiği gücü kullanan Kerem, onun egemenliğini tanımayan Deryayı düşmanı bilir ve onunla acımasızca uğraşmaya başlar.

    Derya yeni hayatına ve okuluna uyum sağlamaya çalışırken, annesi Demet Jalenin kardeşi Meldanın modaevinde çalışmaya başlar. Onu da tıpkı kızı gibi zor günler ve kötü sürprizler beklemektedir. Demet, hayatının ilk ve tek aşkı Cihanla yıllar sonra karşı karşıya gelecektir. Cihanın hayatına yeniden girmesiyle, yıllarca kızına söylediği yalanın ortaya çıkmasının korkusunu yaşayacaktır.