güneş yanıklarına kolay çözüm önerileri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 23 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. güneş yanıkları için kolay öneriler bulabilirmisiniz

  Özellikle deniz kenarında güneşlenirken hepimizin başına gelebilen ciltte oluşabilecek problemlerden biridir güneş yanığı. En temel çözümlerinden biri güneşte yanmadan önce önlem olarak koruyucu bir güneş kremi kullanmak. Yine de bir şekilde kendimiz veya çevremizde bu sorunla karşılaşanlar olacaktır. İşte sizlere en bilenen yoğurt öneriside dahil bazı pratik çözümleri sıraladık.


  Bir kaç çilek tanesini alıp ortasından dikey bir şekilde ikiye ayırın ve yanan yerleri iç yüzeyiyle iyice sıvazlayıp, ovalayın. En iyi çözümlerden biri olduğunu göreceksiniz.
  Bir poşete buz doldurup yanan yerede kompress şeklinde tutarak cısını dindirebilirsiniz.
  Aloe vera jelini ince bir tabaka halinde vücuda sürüp dinlendiriniz.
  En bilidiklerden biri ise vücuda yoğurt sürmektir. İnce bir tabaka şeklinde sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin. Ardından soğuk bir duş alın.
  Çok büyük güneş yanıklarında ise küveti ılık suyla doldurun içine iki bardak elma sirkesi (hakiki olmasına dikkat edin) ilave edin suyu kolunuzla biraz kalıştırıp homojen hale getirin. 15 dakika içinde dinlenin vücudunuzdaki yanma hissini azalttığını hissedeceksiniz. Ardından yukarıdaki önerilerden birini uygulayabilirsiniz.
  Aynı banyoyu elma sirkesi yerine yarım bardak soda ilede yapabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ağu 2014