Güneş Yanığı Tedavisi, Nasıl Geçer Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 19 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Güneş Yanığı Tedavisi,
  Güneş Yanığına Ne iyi Gelir
  Güneş yanığı tedavisi, güneş yanığına ne iyi gelir, güneş yanığı nasıl geçer ve güneş yanığı acısı nasıl geçer gibi konuları inceleyeceğiz bu sağlıkla ilgili makalede. Güneş yanığı, uzun süre güneşin yoğun olduğu zamanda güneş altında güneş ışınlarına ve genelde güneş kremi olmadan maruz kalma sonucu ortaya çıkar. Güneş yanığının belirtileri arasında derinin kızarması, acıması, ağrı yapması ve bazen de kaşınması yer alır.

  Güneş yanıklarına ne iyi gelir? Bitkisel güneş yanığı tedavisi yöntemleri ile cildiniz eski güzelliğine kavuşsun.

  1. Aloe Vera: Aloe Vera jeli güneş yanığına en iyi gelen bitkisel çözüm olarak bilinir. Nemlendirici özelliği ve hızlı bir iyileştirici olması sebebiyle aloe vera jeli ya da suyu yanıklı bölgeye uygulanabilir.

  2.Salatalık: Taze salatalık suyu yanık bölgeye sürüldüğünde cildiniz tazelenecektir. Ayrıca bu su ağrıyı azaltacak ve yanmanın geçmesini de sağlayacaktır.

  3. Elma sirkesi: Elma sirkesi yanma hissini ve batma duygusunu azaltır. (Sulandırarak kullanın!)

  4. Zeytinyağı: Pek çok mucizesi bulunan zeytinyağı acıyı azaltıcı etki gösterir.

  5. Lavanta yağı: Güneş yanıkları için en sık kullanılan bitkisel çözümlerden biridir. Lavanta yağı nemlendirici ve ağrı giderici özellik gösterir.

  6. Siyah çay: Siyah çayı veya çay poşetlerini güneşten yanan bölgeye koyun. Bu sayede hem ağrınız azalacak hem de yanma hissi ortadan kalkacaktır.

  Güneş yanıkları söz konusu olduğunda bol su içmek çok önemlidir. Çünkü vücudunuzun susuz kalması cildinizdeki hücrelerin de susuzluk çektiğini gösterir.

  Eğer güneş yanıklarıyla birlikte ateşiniz de varsa doktora görünmenizde fayda vardır.