Güneş lekelerine en doğal öneriler

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 24 Nisan 2008 tarihinde açılan konu


 1. güneş lekelerini tamamen ortadan kaldırmak için mucize bir doğal çözüm yok. Ancak asitli yiyecekler cilt üzerinde ağartıcı işlevi görerek bu kahverengi lekelerin görünümü azaltabilir. Eğer lekelerin tedavisi için bir bütçe ayırabiliyorsanız daha etkili profesyonel yöntemler olan kimyasal peeling, lazerle leke tedavisi ya da mikrodermabrazyon yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yine de aşağıdaki doğal reçeteleri bir süre deneyerek lekelerin görünümü üzerinde etkili olup olmadığını test edebilirsiniz.
  Papaya: Aslında papaya ülkemizde pek ucuz olmadığı için papaya maskesi doğal çözümler arasında en maliyetli olanı ancak güzellik salonunda yaptıracağınız bir uygulamadan da hayli ucuz. Papaya içinde bulunan “papain” bileşeni yeni cilt hücresi üretimini teşvik eder. Papayayı dilimleyerek lekelerin bulunduğu bölgeye günlük olarak sürebilirsiniz.
   


  YAREN bunu beğendi.

 2. Hintyağı: Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve diğer nedenlerle oluşan cilt lekeleri için halk arasında yaygın olarak kullanılan hintyağı içeriğinde bulunan asit cilt üzerinde ağartıcı etkiye sahiptir. Göz çevresi hariç yüzün geri kalan bölgelerinde sabah ve akşam olarak günde iki kez kullanabilirsiniz. Bir ay sonra güneş lekelerinde hafifleme olduğunu göreceksiniz.
    3. Çok güzeldi HazaN paylaşım için teşekkürler...
    4. Soğan Suyu ve Sirke: İkisi de asitli olan ve cilt lekelerinin açılmasına yardımcı bu iki ürünü günlük olarak kullanabilirsiniz. Yarım soğanı rendeleyin ve içine 4-5 çay kaşığı sirke ekleyerek lekelerin bulunduğu bölgeye sürün. Bu reçetenin etkisini göstermesi 3-4 ayı bulabilir.
    5. Wowwww:f73: :f73:

  Süpersin HazaN Ablacım ellerine sağlık..:f118: :f118:
    6. Emeğine sağlık Hazan süper :f40: :f9:
    7. emeğine vede ellerine sağlık
    8. Emeğine sağlık Hazan
  Çok güzel çalışma olmuş
  Paylaşım için teşekkürler.
    9. Aloe Vera: Cildin kendini yenileme sürecini hızlandıran aloe vera ayrıca yanık ve kesik nedeniyle oluşan lekelerin tedavisinde de kullanılabilir. Sabah ve akşam iki kez aloe vera suyunu lekelerin bulunduğu bölgeye sürerek 45 dakika kadar bekletin. 1-2 ay içinde lekelerin renginde açılma olduğunu görebilirsiniz.
    10. teşekkürler hazan
    11. selam

  paylaşımınız için teşekkürler emeğinize yüreğinize sağlık saygılarmla:f40: :f9: :f9: