Güneş Kremleri Nasıl Kullanılmalı?

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 16 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Havaların ısınmasıyla tatil hazırlıkları ve alışverişler de başladı.En önemli ihtiyaçların başında da güneş kremleri gelir.Peki güneş kremlerini nasıl kullanacağınızı biliyormusunuz?

  Herşeyden önce, bronzlaştırıcı ürünün başarılı bir şekilde kullanılması demek, sürüldüğü alanda hiç renk farkı yaratmadan bronzluk salması. Ama bunun bir koşulu var: Cilde önce 'scrubbing' denilen işlemi yapmak. Hani bazı ürünlerde minik tanecikler vardır, cilde oğuşturarak sürülür ve suyla temizlenir. Bu, cildin yüzeyinde yer yer birikmiş ölü hücre tabakasının giderilmesini sağlıyor. Eğer bu alanlar giderilmezse, daha koyu renk tutar. Eğer scrubbing için kozmetik bir ürününüz yoksa, kolayı var, bir miktar tuzla cildinizi nazikçe oğuşturup, suyla durulayın.

  Gerisi ürünün prospektüsüne kalıyor. Sürüldükten sonra belli bir süre giysi ya da saç değmemeli (15 dakika ile yarım saat arası); sonrası kolay, bir satte bronzluk başlıyor.

  Ve küçük bir not: Bacaklara uygulanan bronzlaştırıcı ürünler, renk bütünlüğü sağlayıp selülit görünümünün maskelenmesine de yarıyor.

  Bir de güneşlenirken kullanılacak yanma ürünleri var. Yüz cildinin gençliğine önem veriyorsanız, yalnızca tatilde değil, kentte güneşe çıktığınız saatlerde de en az 30 faktörlü bir ürün kullanmalısınız.

  Faktör numaraları bilindiği gibi, güneşte emniyetli kalma süresiyle ilgili. Yani eğer 15 faktör kullanılıyorsa, korunmasız kalabileceğiniz sürenin 15 katı kalabilirsiniz demek.

  Ve bir not: Koruma faktörlü iki ürünü üstüste kullanırsanız, emniyet artmıyor, yani iki ürünün koruma sayılarının toplamı gibi bir şey söz konusu değil.
    2. Cevap: Güneş Kremleri Nasıl Kullanılmalı?

  bilgi için teşekkürler
    3. Cevap: Güneş Kremleri Nasıl Kullanılmalı?

  ağğğğğğğğğğ ağ zamanımız olsada girsek şu güzelim denize.
  hemde krem kulanmadana gircem hıh:f20:
   


Similar Threads: Güneş Kremleri
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Güneş kremlerini kışın da kullanın 27 Eylül 2011
Kişisel Bakım Güneş kremleri tüyleri besler mi? 19 Ocak 2011
Kişisel Bakım Saçımızı Güneşin Zararlarından Korumak İçin Neler Yapabiliriz? 21 Ekim 2013
Kişisel Bakım Güneş lekeleri için maske 21 Temmuz 2013
Kişisel Bakım Güneş Lekeri Nasıl Geçer 2 Temmuz 2013