Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 7 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmeli Etmeliyiz,
  Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilecek HususlarNeler?
  Yaz aylarında bazıları için aksesuar çoğu için ise güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı gözümüzü korumak amacıyla takılan güneş gözlükleri sanıldığının aksine göz sağlığına ciddi etkileri olan bir aksesuardır. Yanlış gözlük seçimi göz sağlığınızı riske atmanız anlamına geliyor. Tabi her işte olduğu gibi işin tüketim ve tüketici tarafında da uzmanlık gerekiyor. Her önünüze gelen gözlüğü ucuz fiyata bulduğunuz için almamalısınız. Diğer yandan da gözlük alırken bir takım incelikler ve ipuçları devreye giriyor. Şimdi hemen soracaksınzı “güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz” diye…

  Bizler de bu soruyu kendimize dğeil işin uzmanına sorduk ve gerçekten çok faydalı ve önemli bilgiler elde ettik. Şimdi Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelermiş bir bakalım:

  Güneş gözlüğü alırken dikkat edecekleriniz Özellikle ozon tabakasının delinmesinin güneş gözlüğü kullanımını zorunlu hale getirdiğini belirten Dr. Topçu, günümüzde her yüz tipi için değişik marka ve modellerde pek çok güneş gözlüğünün rahatlıkla bulunabildiğini, ancak güneş gözlüğü seçerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğine işaret ettiÇanakkale Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Topçu, yaz mevsiminin vazgeçilmez aksesuarı arasında bulunan güneş gözlüklerinin göz sağlığı açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

  Özellikle ozon tabakasının delinmesinin güneş gözlüğü kullanımını zorunlu hale getirdiğini belirten Dr. Topçu, günümüzde her yüz tipi için değişik marka ve modellerde pek çok güneş gözlüğünün rahatlıkla bulunabildiğini, ancak güneş gözlüğü seçerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğine işaret etti.

  Yanlış güneş gözlüğü seçiminin göz hastalıklarına neden olabilecek ciddi sorunlar yarattığını belirten Dr.Topçu, Seyyar tezgahlarda satılan güneş gözlüklerinden çok, ultraviyole ışınlarını kestiğine dair sertifikası bulunan gözlükler tercih edilmelidir. Güneş gözlüklerinde ultraviyole ya da morötesi ışınları kestiğine dair bir tescilin olması gerekmektedir? dedi.