Gün kurusu kayısının kalorisi ve faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 25 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gün kurusu kayısının kalorisi ve faydaları nelerdir?  Kayısı iştah açar, kan yapar, bedensel ve ruhsal yorgunlukları alır.

  Kayısı; cildi, korur ve güzelleştirir.İçerdiği bol miktardaki B vitamini sayesinde birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği bulunan kayısı, bağırsakları çalıştırıcı özelliğiyle kabızlığa da iyi geliyor.

  Organik olan günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır.

  Günkurusu kayısının faydalarını öğrenmek istiyorsanız yazımızın Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3 olarak da bilinir ve suda çözünür.

  Yağ,protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. Beyin fonksiyonları,sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir.) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur. Gün kurusu kayısısı ayrıca kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetmeye yardımcı olur.

  İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığı açısından da önemlidir. Günkurusu, lif açısından çok zengin bir meyvedir.Bu nednele gün kurusu kayısısını tercih edilmesi öneriliyor.

  günkurusu-kayisisi-.
   
Yükleniyor...